Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetin

Total: 6322
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.147Z

Petrela: Ne infermieri mos te japin leksione mjeket Luljeta Ndoka

Lektoret e fakultetit te infermierise dhe hartuesit e perzgjedhesit e literatures, nuk duhet te jene mjeke. Kete sugjeron shefi i spitalit te Neurokirurgjise, Mentor Petrela, i cili propozon, qe studentet duhet te marrin informacione nga vete stafi infermieror dhe te mos jene te varur nga mjeket. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.943Z

Viti akademik 2010, tarifat e shkollimit për çdo degë

Studentët në nevojë ekonomike do të rimbursohen nga shteti Tarifat për të ndjekur studimet e larta për këtë vit të ri akademik do të jenë të njëjtat me ato të një viti më parë. Përveç kuotave të miratuara pak ditë më parë nga qeveria, u bë publike edhe lista e tarifave të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.474Z

Universiteti EPOKA, provimi i pranimit me 19 prill

Mbi 1500 maturante te ardhur nga shkollat e mesme te Tiranes, Durresit, Shkodres, Elbasanit, Vlores etj., jane mbledhur ne ambientet e hotel "Sheraton", ku jane njohur nga afer me mundesite dhe metodiken arsimore qe Universiteti "Epoka" ofron me programin e tij. Kokteji ishte nje prezantim qe iu be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.547Z

Informatika, tani me diplomë të nivelit të dytë

Fakulteti i Shkencave të Natyrës do të hapë për herë të parë në vitin e ri akademik 2008-2009, programin e nivelit të dytë të studimeve në degën Informatikë. Në përfundim të studimeve në programin e mësipërm, i cili zgjat dy vite akademike, studentët që do të ndjekin këtë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.939Z

Profesori nuk është emër, por vepër!

Muzafer Xhaxhiu konsiderohet si ndër të fundmit personalitete elitare të kulturës mbarëkombëtare, me rrënjët e formimit në shekullin e kaluar bash në atë kohë, kur në Shqipëri do të ngjizej një brez mendimtarësh e filologësh, të cilët pas ‘44-ës themeluan "Babelin" e akademizm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.013Z

Jep dorëheqje dekani Rogova

Nuk është vetëm Universiteti i Prishtinës që po përballet me telashe edhe afera. Edhe në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” (UPZ) ka pakënaqësi për shkak të të punësimit të stafit akademik, mësimdhën&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.352Z

Abuzoi me financat, pezullohet dekani i Mjekësisë

Pezullohet nga detyra dekani i Fakultetit të Mjekësisë, Bajram Hysa. Urdhri për pezullimin e Dekanit është dhënë nga Rektori i Fakultetit të Mjekësisë, bazuar në rezultatet e auditit brenda institucionit arsimor. Auditi Mësohet se auditi ka konstatuar abuzime financiare në Fakultetin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama