Rezultate te kerkimit per termin: +Familja +Glazer

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] familja / docs[0] 28497 / hits[0] 40606 / keyword[1] glazer / docs[1] 93 / hits[1] 164 /
Man Utd, më i vlefshmi në botë
  • 2012-07-17

Man Utd, më i vlefshmi në botë

Manchester United është klubi më i vlefshëm sportiv në botë. Revista financiare ‘Forbes’ e ka vlerësuar klubin anglez me 2,23 miliardë dollarë, përpara Real Madridit dhe disa skuadrave të sportit amerikan. Kampioni anglez, Manchester City ka mbetur jashtë listës së 50 ekipeve

Katari kerkon te bleje Manchester UTD
  • 2011-09-17

Katari kerkon te bleje Manchester UTD

Pas Malaga-s dhe PSG-së, Katari i ka hedhur sytë tek Manchester United. Familja mbretërore ka bërë një ofertë për të marrë klubin anglez. Lajmin e bën të ditur

United mendon te kthehet ne burse
  • 2011-08-19

United mendon te kthehet ne burse

Familja Glazer, pronare e Manchester United, po vlerëson hipotezën për të lëshuar kuota të shoqërisë në bursën e Singaporit. Iniciativa synon të shndërrojë në monedhë markën e një prej klubeve më p

Familja Glazer e gatshme ta shesë Unitedin
  • 2011-08-17

Familja Glazer e gatshme ta shesë Unitedin

Pronarët e Manchester United, familja Glazer, është e gatshme t`i shesë të gjitha aksionet, pas ofertës prej 1 miliardë euro nga bursa e Singaporit. Edhe më parë familja Glazer ka pasur oferta joshëse nga Fondacioni i Katarit, por ato janë refu

Shpenzimet e United, fonde nga Katari
  • 2011-06-12

Shpenzimet e United, fonde nga Katari

Shpenzimet e fundit dhe ofertat për lojtarët e mëdhenj bërë nga Manchester United mundësohen nga Katari, gjithnjë sipas mediave angleze. Daily Star shkruan se Sir Alex Ferguson ka arritur marrëveshje për shpenzime deri në 60 milionë paund dhe m

Man Utd nuk është në shitje
  • 2011-02-25

Man Utd nuk është në shitje

Nga Express më 25 shkurt 2011 në ora 18:38 Familja Glazer nuk planifikon ta shesë Manchester Unitedin. Amerikanët kontroversë kanë insistuar se nuk duan të largohen nga Old Trafford, pavarësisht spekulimeve të vazhdueshme rreth shitjes së klubit. Më herët gjatë javës thuhej se fam

Futboll, arabet pushtojnë Anglinë
  • 2010-12-25

Futboll, arabet pushtojnë Anglinë

Manchester united është skuadra e radhës qe mund te bjere ne dorën e një sheiku arab. Lajmi është bere publik nga gazeta "The Sun", e cila citon burime brenda klubit, se familja Glazer, e cila ka pronësinë e klubit ne një moment do ta shesë atë. Pronaret amerikane, prej 5 vjetësh ne kr