Rezultate te kerkimit per termin: +Familjar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.973Z

Një letër biznesit familjar

Nga Fatmir Gjoni Dikur, në fillesat e tregtisë së lirë, ata që i hynin botës së biznesit nuk kishin shumë alternativa por të fillonin me biznese të quajtura biznese familjare. Nuk ekzistonte akoma koncepti i burimeve njerëzore dhe të vetmit persona që mund tu besoje ishin njerëz të fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.378Z

Qeveria gjermane bllokon bashkimin familjar të refugjatëve?

Në Greqi mijëra refugjatë presin të bashkohen me familjet në Gjermani, megjithëse kanë një premtim për të vazhduar udhëtimin drejt këtij vendi. Bashkimi familjar ishte temë e rëndësishme në fushatën zgjedhore gjermane. Sipas një raportimi në media e drejta e refugjatëve në Gje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.923Z

Votimi familjar, ende problem në malësi

Shmangia e votimit familjar ishte një nga sfidat e këtij procesi zgjedhor. Raportimet e korrespondentëve tanë në rrethe flasin për një ulje të ndjeshme të fenomenit, por asesi për zhdukjen e tij. Burrat e shumë shtëpive kanë hyrë dje në dhomat "e fshehta", ku shënonin votën gratë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Vasili: Më tepër seriozitet në planifikimin familjar

N konferencen Kombtare “Planifikimi familjar pr nj Shqipri t shndetshme”, ministri i Shndetsis Petrit Vasili u bri thirrje t gjith bluzave te bardha pr m shum seriozitet dhe angazhim, n dhnien e informacionit t planifikimit familjar, i cili vijon t mbetet nj nga prioritetet m t rndsishme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.118Z

Godo: ”Planifikimi familjar, 2009-ta vit sensibilizues”

Viti 2009 do të jetë vit sensibilizues për planifikimin familjar në vendin tonë. Me mbështetjen e USAID, Ministria e Shëndetësisë tashmë po përgatit strategjinë për shëndetin riprodhues, ku do të ndërmarrë një fushatë të gjerë rreth planifikimit familjar duke u shtrirë edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.071Z

Apeli i Ristanit Jo votimit familjar

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është mobilizuar për shmangien sa më shumë të votimit familjar. Kryetari i komisionit Arben Ristani deklaron se KQZ ka kryer një fushatë ndërgjegjësuese kundër këtij fenomeni dhe ka ndërmarrë te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.850Z

Xhufi: Shqetesues, votimi familjar

Nenkryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Pellumb Xhufi, denoncon dhunimin e kryetarit te komunes se Topojes ne Fier, qe eshte perfaqesues i LSI. Sipas tij shqetesues mbetet fakti per votimin familjar.“Fenomeni eshte shenuar sa ne Diber aq edhe ne Shkoder dhe ne Koder Kamez,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama