Rezultate te kerkimit per termin: +Fan +Noli

Total: 1799
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.682Z

Universiteti "Fan Noli", celen masterat

Keshilli i Ministrave vendosi dje, hapjen e programit te studimit "Master i Nivelit te Pare" ne universitetin "Fan S. Noli", ne Korce, ne Fakultetin e Bujqesise. Ky master hapet ne fushen e zhvillimit te integruar rural, ne perfundim te se cilit leshohet diplome "Master i Nivelit te Pare" (MNP), ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.206Z

Fan S. Noli, nxënës i përjetshëm

Nga Nasho Jorgaqi Fan Noli është nga ato figura jo të zakonshme, që ngaherë të befason jo vetëm me veprën e gjithanshme, por dhe me jetën e tij. Mbi të gjitha, ai ishte njeri me germa të mëdha dhe si i tillë, shpërfaqet në tërë dimensionet njerëzore. Kështu, në historinë e kultu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.852Z

Fan Noli ne 126-vjetorin e lindjes

Ishte njeriu i alternativave, kontradiktave, tensioneve te brendshme, te cilat i kaperceu me perkushtimin e nje burri shteti. Per Fan Nolin, ky fillimviti shenon edhe ditelindjen e tij te 126-te. Noli lindi ne Qyteze, fshat i banuar nga shqiptare ne rrethin e Edrenese, me 6 janar te vitit 1882. Vite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.735Z

Fan Noli i shpallur non grata

100 vjet më parë Fan Noli zbriti në Durrës  ku në 10 mars të 1914 mbajti edhe meshën e parë historike në gjuhën shqipe në kryeqytetin e atëhershëm bregdetar.  Ai u lidh shumë me këtë qytet ku jetoi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.421Z

Perurohet shetitorja "Fan Noli"

Berisha mori pjese ne inaugurimin e fillimit te punimeve ne shetitoren "Fan Noli", financim i buxhetit te shtetit me vlere prej 80 milione lekesh. Kjo shetitore, u shpreh Berisha, qe fillon rreze malit dhe perfundon te kampi, i jep Pogradecit, realisht, nje pamje te re dhe te bukur, si dhe pushuesve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.470Z

Eqrem Çabej: Fan Noli ka diçka demonike në

Në këto çaste, në mes të kaq shkrimtarëve, një njeri që sështë shkrimtar e ka vështirë të thotë një fjalë të vetën për një personalitet shkrimtari me një format të tillë siç është Fan Noli. Kështu e nis shkrimin me titull Fan Noli ynë, kushtuar një prej personazheve më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.496Z

NGA FAN NOLI TEK ANASTASIOS JANULLATOSI

MUSTAFA NANO Vura re se shumë vetëve u ka tingëlluar mjaft provokativ shkrimi im i fundit mbi tollovinë që shkaktoi patriarku i kishës ortodokse serbe, Irinej, në Tiranë. U ka tingëlluar provokativ në mënyrë të veçantë një lloj paraleleje mes kishës ortodokse shqiptare e kishave të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama