Rezultate te kerkimit per termin: +Fan +Noli

Total: 1799
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.735Z

Fan Noli i shpallur non grata

100 vjet më parë Fan Noli zbriti në Durrës  ku në 10 mars të 1914 mbajti edhe meshën e parë historike në gjuhën shqipe në kryeqytetin e atëhershëm bregdetar.  Ai u lidh shumë me këtë qytet ku jetoi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.421Z

Perurohet shetitorja "Fan Noli"

Berisha mori pjese ne inaugurimin e fillimit te punimeve ne shetitoren "Fan Noli", financim i buxhetit te shtetit me vlere prej 80 milione lekesh. Kjo shetitore, u shpreh Berisha, qe fillon rreze malit dhe perfundon te kampi, i jep Pogradecit, realisht, nje pamje te re dhe te bukur, si dhe pushuesve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.470Z

Eqrem Çabej: Fan Noli ka diçka demonike në

Në këto çaste, në mes të kaq shkrimtarëve, një njeri që sështë shkrimtar e ka vështirë të thotë një fjalë të vetën për një personalitet shkrimtari me një format të tillë siç është Fan Noli. Kështu e nis shkrimin me titull Fan Noli ynë, kushtuar një prej personazheve më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.496Z

NGA FAN NOLI TEK ANASTASIOS JANULLATOSI

MUSTAFA NANO Vura re se shumë vetëve u ka tingëlluar mjaft provokativ shkrimi im i fundit mbi tollovinë që shkaktoi patriarku i kishës ortodokse serbe, Irinej, në Tiranë. U ka tingëlluar provokativ në mënyrë të veçantë një lloj paraleleje mes kishës ortodokse shqiptare e kishave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.423Z

Regjistrimi Fan Noli dhe 75 shoqata te tjera kunder

Qendra Shqiptare per Kulture Demokratike Fan Noli mbeshtetur nga 75 shoqata te tjera atdhetare e kulturore do te paraqesin neser nje paltforme kunder regjistrimit te popullsise me vetedeklarim etnije dhe feje. Ne nje njoftim per shtyp te shoqates thuhet se neser ne oren 10-te ne Hotel Tirana Intern

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.454Z

Withers, vizitë në shkollën "Fan Noli" me rastin e festave

Në prag të festave të fundvitit, ambasadori amerikan në Tiranë, John Withers ka vizituar shkollën "Fan Noli" në kryeqytet për të ndarë me fëmijët e kësaj shkolle emocionet e mbarimit të vitit 2008-të.Fëmijët e kanë përshëndetur ambasadorin amerikan në gjuhen e tij, në anglisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.910Z

Fan Noli: Më ndihmoni, jam mbytur në borxhe

Ende i ri, teksa udhëtoi nga Misiri në Amerikë për çështjen kombëtare, Fan Noli do ta gjente shpesh veten të shtrënguar nga lekët. Do detyrohej të kërkonte borxhe, të shiste për pak lira libra që i kishin kushtuar shtrenjtë, apo gjëra personale e ndonjëherë ishte edhe i inatosur p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama