Rezultate te kerkimit per termin: +Fatlum +Berisha

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.301Z

Kryeministri Berisha uron besimtarët katolikë me rastin e Krishtlindjeve  

Me rastin festës së Krishtlindjeve, Kryeministri Sali Berisha i shoqëruar nga bashkëshortja e tij znj. Liri Berisha, vizitoi sot Katedralen e Shën Palit në Tiranë, ku u prit nga Arqipeshkvi  i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Imzot Rrok Mirdita.  Kryeministri u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.667Z

Kryeministri Berisha takohet me të rinj e të reja të lindur në 22 mars ‘92  

Në nderim të ditës së parë të demokracisë në Shqipëri, Kryeministri Berisha priti sot 24 të rinj e të reja nga qytete të ndryshme të vendit, të cilat kanë të lindur në 22 mars të vitit 1992. Duke i uruar 19 v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.544Z

Berisha: NATO, ngjarje historike për shqiptarët

Kryeministri Berisha vlerëson anëtarësimin e Shqipërisë në NATO si një ngjarje të madhe për shqiptarët. Duke folur në një konferencë për shtyp me rastin e një vjetorit të këtij anëtarësimi kreu i qeverisë theksoi se që pas hyrjes në aleancë vendi ka hedhur hapa të rëndësish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.142Z

Berisha: Rama s'i bllokon dot reformat ekonomike Eva Gjura

"Synimi i qeverise eshte rritja ekonomike dhe reformat ne kete sektor, te cilat per fat te mire Edi Rama nuk mund t'i bllokoje, pasi miratimi i tyre nuk kerkon 3/5 e votave". Keshtu u eshte drejtuar dje ne mbledhjen e qeverise, kryeministri Berisha, ministrave te kabinetit. Duke vene theksin tek eko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.885Z

Greva e minatorëve, Berisha hesht

  Presidenti Topi, një përfaqësi e opozitës dhe Ministri i Shëndetësisë njihen nga afër me grevën TIRANË- Vendosmëria e minatorëve për t’i shkuar deri në fund grevës së tyre të “vdekjes” ka alarmuar politikën dhe organet shtetërore. Përkeqësimi i g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.168Z

Berisha Koalicion majtas e djathtas

Në fjalën e tij në mbledhjen e së enjtes të Kryesisë së Partisë Demokratike, lideri i kësaj force, kryeministri Sali Berisha ritheksoi edhe njëherë se PD do të shkojë në zgjedhjet e 23 qershorit me koalicionin më të gj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.553Z

Shqipëria një vit në NATO, Berisha: Zhvilluam zgjedhjet më të mira

Kryeministri Berisha vlerëson anëtarësimin e Shqipërisë në NATO si një ngjarje të madhe për shqiptarët. Duke folur para kadetëve dhe oficerëve te shkollës "Skenderbej" me rastin e një vjetorit të këtij anëtarësimi kreu i qeverisë theksoi se që pas hyrjes në aleancë ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama