Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Xhafajn

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.952Z

Rama konsultohet me Fatmir Xhafën, në seancë debati për Byronë

Ndërsa në Kuvend po vijon debati për Byronë e Hetimit kryeministri Edi Rama në një moment ka lënë karrigen e tij për tu ulur pranë deputetit socialist Fatmir Xhafaj, njëkohësisht kryetar I Komisionit të Reformës në Drejtësi Një takim I tillë ndodhi ndërsa në foltoren e Kuvendit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.100Z

Ambasadorja Vlahutin, takim me Fatmir Xhafajn

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, ka shkuar paraditen e sotme në MInistrinë e Brendshme, për tu takuar me ministrin Fatmir Xhafaj. Takimi ka ardhur pas prezantimit të Strategjisë së BE-së për Ballkanin dhe dy operacioneve të fundit të Policisë së Shtetit kundër krimit të organizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.657Z

Ministria e Brendshme pa titullar, Kuvendi shkarkon Xhafajn me 75 vota

Një javë pas dorëheqjes surprizë të Fatmir Xhafajt nga posti i Ministrit të Brendshëm, Kuvendi ka votuar me 75 vota pro dekretin e presidentit Meta për shkarkimin e tij nga detyra. Në seancën e jashtëzakonshme mbajti një fjalë të gjatë kryeministri Edi Rama, i cili falënderoi Xhafajn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.502Z

Deputetja 23-vjeçare sulmon Xhafajn dhe Braçen si njerëz të papjekur: Duhet të falenderoni çdo ditë LSI-në

Negociatat për reformën në drejtësi kanë lënë pasoja në koalicionin PS-LSI. Këtë gjë e pohoi një ditë më parë edhe deputeti Erjon Braçe. Por, ky i fundit, bashkë me Fatmir Xhafajn është sulmuar nga deputetja 23-vjeçare e LSI-së, Kejdi Mehmetaj. Sipas saj, ata u treguan të pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.380Z

Policia e Shtetit: PD të ndalë abuzimet, asnjë kërkesë nga Interpoli për Xhafajn

Policia e Shtetit deklaron se nuk ka ardhur urdhër-arresti për vëllain e deputetit socialist, Fatmir Xhafaj, akuzat për të cilin u ngritën sot nga Partia Demokratike. Policia e shtetit thekson se nuk rezulton asnjë informacion nga Interpoli për Agron Xhafajn, teksa i kërkon opozitës që t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.403Z

Meta përplaset ashpër me Xhafajn (dhe një batutë për dashurinë)

Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve nisi me tension të lartë. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, e kishte problemin me kreun e Komisionit të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj. Meta e akuzoi se nuk e ka mbledhur komisionin, madje tha se ai ka bërë insinuata. Teksa bënte këto deklarata,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.053Z

Bllokimi i reformës, Lu dhe Vlahutin takojnë Xhafajn

Dy ambasadorët njihen me situatën e krijuar pas dështimit konsensus Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, dhe ajo e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, u detyruan t’i drejtohen sërish Kryesisë së Kuvendit, për të vijuar negociatat me aktorët politikë për gje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama