Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Xhafajn

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.436Z

Ylli Manjani akuzon Xhafajn se ka shpifur publikisht

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani  thotë se kërkesa e tij për të mbledhur grupin negociator është injoruar, pothuajse nga të gjithë, dhe i kërkon kryetarit të komisionit Fatmir Xhafaj të mos e përdorë si alibi për mos kryejen e detyrës kushtetuese “Ato që dëgjova publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.698Z

Ligji për avokatin, Totozani debaton me Xhafajn

Komisioni i Ligjeve Ndryshimet në ligjin për institucionin e tij kanë përplasur sërish Avokatin e Popullit, Igli Totozani, me deputetët në Komisionin e Ligjeve. Shkak i përplasjes u bë pretendimi i avokatit se nuk ishte vënë në dijeni për ndërhyrjet e fundit që mazhoranca i kishte bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.426Z

Përgjimi, Basha: Rama emëroi Donika Prelën për të shpëtuar Fatmir Xhafajn

Vonoi, por nuk harroi! Lulzim Basha me një postim të gjatë në Facebook i është kundërpërgjigjur ashpër kryeministrit Edi Rama për çka tha paraditen e sotme në mbledhjen e Grupit të PS, ku sipas Bashës konfirmoi lidhjen e krimit me qeverinë e tij dhe faktin se nuk i shet dot narkotrafi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.512Z

Basha: Rama po mbyll dyert e negociatave për Tahirin dhe Xhafajn

Kreu i Partisë Demokratike ka vijuar akuzat kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Sipas Bashës, Rama po mbyll dyert e negociatave me BE për Shqipërinë për të mbrojtur Xhafajn dhe Tahirin. Shqiptarët të kuptojnë se ka ardhur koha ta flakim tutje këtë qeveri, e cila nuk përfaqës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.141Z

Konsensusi për Reformën, ambasadori i SHBA Lu takim me Xhafajn në kryesinë e Kuvendit

Një ditë pasi ka përcaktuar dhe penguesin kryesor të kalimit të reformës, opozitën dhe kreun e saj Lulzim Basha, si dhe me datën e përcaktuar tashmë për votimin e Reformës në Drejtësi 21 Korrik, ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu vazhdon takimet intensive për gjetjen e konsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.894Z

Fatmir Xhafaj, i përzgjedhuri i ndërkombëtarëve

Detyra si kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi ka lejuar Fatmir Xhafajn, ministrin e ri të Brendshëm që të formojë një raport të privilegjuar me ndërkombëtarët. Ambasadori Lu, në asnjë moment nuk e ka fshehur preferencën e tij për Xhafajn, duke shkelur çdo protokoll e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.508Z

Opozita e bashkuar: Shqipëria sdo sakrifikohet për Xhafajn dhe Tahirin

Në selinë e Partisë Demokratike u zhvendos sot fokusi i mediave dhe opinionit publik, pasi Lulzim Basha me aleatët vulosën fatin e aksionit opozitar për muajin e ardhshëm, deri në ditën kur edhe vendet anëtare të BE-së vendosin nëse do të hapen ose jo negociatat e anëtarësimit për S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama