Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Xhafajn

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.512Z

Basha: Rama po mbyll dyert e negociatave për Tahirin dhe Xhafajn

Kreu i Partisë Demokratike ka vijuar akuzat kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Sipas Bashës, Rama po mbyll dyert e negociatave me BE për Shqipërinë për të mbrojtur Xhafajn dhe Tahirin. Shqiptarët të kuptojnë se ka ardhur koha ta flakim tutje këtë qeveri, e cila nuk përfaqës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.141Z

Konsensusi për Reformën, ambasadori i SHBA Lu takim me Xhafajn në kryesinë e Kuvendit

Një ditë pasi ka përcaktuar dhe penguesin kryesor të kalimit të reformës, opozitën dhe kreun e saj Lulzim Basha, si dhe me datën e përcaktuar tashmë për votimin e Reformës në Drejtësi 21 Korrik, ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu vazhdon takimet intensive për gjetjen e konsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.894Z

Fatmir Xhafaj, i përzgjedhuri i ndërkombëtarëve

Detyra si kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi ka lejuar Fatmir Xhafajn, ministrin e ri të Brendshëm që të formojë një raport të privilegjuar me ndërkombëtarët. Ambasadori Lu, në asnjë moment nuk e ka fshehur preferencën e tij për Xhafajn, duke shkelur çdo protokoll e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.508Z

Opozita e bashkuar: Shqipëria sdo sakrifikohet për Xhafajn dhe Tahirin

Në selinë e Partisë Demokratike u zhvendos sot fokusi i mediave dhe opinionit publik, pasi Lulzim Basha me aleatët vulosën fatin e aksionit opozitar për muajin e ardhshëm, deri në ditën kur edhe vendet anëtare të BE-së vendosin nëse do të hapen ose jo negociatat e anëtarësimit për S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.952Z

Rama konsultohet me Fatmir Xhafën, në seancë debati për Byronë

Ndërsa në Kuvend po vijon debati për Byronë e Hetimit kryeministri Edi Rama në një moment ka lënë karrigen e tij për tu ulur pranë deputetit socialist Fatmir Xhafaj, njëkohësisht kryetar I Komisionit të Reformës në Drejtësi Një takim I tillë ndodhi ndërsa në foltoren e Kuvendit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.100Z

Ambasadorja Vlahutin, takim me Fatmir Xhafajn

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, ka shkuar paraditen e sotme në MInistrinë e Brendshme, për tu takuar me ministrin Fatmir Xhafaj. Takimi ka ardhur pas prezantimit të Strategjisë së BE-së për Ballkanin dhe dy operacioneve të fundit të Policisë së Shtetit kundër krimit të organizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.657Z

Ministria e Brendshme pa titullar, Kuvendi shkarkon Xhafajn me 75 vota

Një javë pas dorëheqjes surprizë të Fatmir Xhafajt nga posti i Ministrit të Brendshëm, Kuvendi ka votuar me 75 vota pro dekretin e presidentit Meta për shkarkimin e tij nga detyra. Në seancën e jashtëzakonshme mbajti një fjalë të gjatë kryeministri Edi Rama, i cili falënderoi Xhafajn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama