Rezultate te kerkimit per termin: +Fazlli

Total: 661
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.918Z

“Fazlliç krijoi kompani fiktive”

 Trazhgim SokolajProkuroria shqiptare ka dyshime të forta se biznesmeni boshnjak Damir Fazlliç ka kryer pastrim parash përmes lojës së krijimit të kompanive fiktive. Sipas akuzës, 33-vjeçari që u mor në pyetje si person në hetim ditët e fundit, ka krijuar një sërë kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.824Z

OPINION/ Shejtanllëk televiziv për Fazlliçin

Nga Bashkim Kopliku Gjatë një interviste prej një ore, u përsërit mbi “30 herë” pyetja “po si mor z. Fazlliç, një kompani që ka kapital 1 mijë dollarë shitet 2 milionë dollarë, vetëm pas dy vjetësh”. Duke besuar në kulturën e gjerë të gazetarit, përfundojmë se pyetja ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.396Z

Fazlliç: Jam irrituar nga Prokuroria

 Fatos MahmutajDamir Fazlliç, biznesmeni serbo-boshnjak i hetuar në Shqipëri për "pastrim parash", "sulmon" nga Londra prokurorinë shqiptare. Me anë të një konferencë për shtyp përmes zyrës së tij, ai ka komentuar procesin gjyqësor me të cilin po përbal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.311Z

Toni Bler &”Kraun Ejxhënts”, Tom Rixh & Fazlliç

Në gazetat shqiptare të datës 10 tetor, binin në sy tituj që hidhnin dyshime për kompaninë britanike “Kraun Ejxhënts” (Crown Agents), e cila, me shumë gjasa, do të menaxhojë doganat/tatimet shqiptare kundrejt një shpërblimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.032Z

Prokuroria: Bllokim pronave të Fazlliç

 Fatos Mahmutaj Hipotekat, Doganat, Tatimet, Qendra Kombëtare e Regjistrimeve dhe Agjencia e Prokurimeve Publike janë pesë institucionet shtetërore, krahas 19 bankave që funksionojnë në vend, të cilat duhet t’i kthejnë përgjigje Prokurorisë së kryeqytetit për pasuritë e bizn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.332Z

Fazlliç, ortak me kreun e BG&R në tokat e Porto-Romanos

Dokumentet që vërtetojnë se dy lobistët e kryeministrit Berisha kanë 40% të aksioneve në kompaninë "Rompetrol Albania" TIRANË- Dy miqtë e kryeministrit Berisha, të cilët i organizuan fushatën elektorale në vitin 2005, janë ortakë në kompaninë që ka blerë toka në Porto Roma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.260Z

Fazlliç: “Sekreti” i shitjes së Crown

 TIRANEBiznesmeni boshnjak Damir Fazlliç, i shumëpërfolur në Shqipëri vitin e fundit për pastrim parash, u paraqit dje për herë të dytë në Prokurorinë e Tiranës, ku qëndroi për mëse 1 orë e 20 minuta. I shoqëruar nga avokatët e tij, Genc Gjokutaj dhe Riza Lahi, biznesme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama