Rezultate te kerkimit per termin: +Felipe +Masa

Total: 386
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.490Z

Montezemolo: Masa nuk vihet ne diskutim

Presidenti i Ferrarit, Luka Kordero di Montezemolo, e mbron me shpate jashte millit Felipe Masen, ndonese braziliani ka bere paraqitje jo te mira ne dy garat e para te sezonit: "Felipe Masa nuk diskutohet ne menyre absolute, ka thene Montezemolo ne asamblene e aksionereve te FIAT-it. Madje, ne, te F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.942Z

Felipe Massa kthehet në pistë me Ferrarin

Rreth orës 10:45, Felipe Masa ka bërë debutimin e tij në pistë në bordin e një makine të Formula 1 pas incidentit që e la jashtë botërorit që nga Çmimi i Madh i Hungarisë. Braziliani, pas "ok" të Komisionin Mjekësor të FIA-s, ka mundur të hipë mbi një Ferrari F2007 privat dhe ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.035Z

Triumfon Alonso, Masa rikuperon 2 pikë

Mes Luis Hemilton e Felipe Masa duket një garë që nuk dëshiron të fitojë titullin. Dhe krejt në heshtje fiton Fernando Alonso. Ashtu siç ndodhi në Singapor, dy javë më parë, spanjolli i Renault ka përfituar nga gafat mes dy rivalëve në luftë për titull kampion dhe ka triumfuar me me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.633Z

Masa në pole, Raikonen i treti

Skuderia Ferrari arriti një tjetër "pole position" kur braziliani Felipe Masa ia doli të regjistrojë kohën më të shpejtë në kualifikueset e Cmimit të Madh të Malajzizë. Shoku i tij ekipit, Kimi Raikonen do të niset nga rreshti i dytë, pasi u kualifikua i treti. Zhan Todt, drejtori i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.414Z

Një OK nga Majami për Felipe Masën

Analizat treguan një gjendje të mirë të Masës, megjithatë, duhet një ndërhyrje kirurgjie plastike për të rregulluar shenjën që la copa e cila e goditi pilotin në Hungari. Operacioni do të kryhet në ditët e ardhshme dhe pas tij, Felipe mund te fillojë përgatitjen fizike.Ka qenë nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.228Z

Masa në pole, penalizohet Hamilton

Ferrari fitoi dy vendet e parë në kualifikueset e Kuala Lampurit, por kohën më të mirë e arriti braziliani Felipe Masa, përpara kampionit në fuqi të botës në Formula 1, finlandezit Kimi Raikonen. "Një pole fantasik, jam i lumtur", - tha Felipe Masa, i cili ia dedikoi fitoren djalit të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.188Z

Masa jashte rrezikut per jeten

Felipe Masa duket se nuk eshte me ne rrezik per jeten, megjithate ai eshte nen vezhgim e vazhdueshem te mjekeve per shkak se aksidenti qe pesoi i ka prekur trurin. Piloti brazilian i Ferrarit u aksidentua gjate minisesionit te dyte te provave zyrtare pasi u godit nga nje suste e amortiza

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama