Rezultate te kerkimit per termin: +Ferrarit

Total: 1420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.684Z

Button, objektiv i Ferrarit

Nga Express më 20 qershor 2011 në ora 07:52 Ish-kampioni i botës në Formula 1, Jenson Button është objektiv i Ferrarit që e sheh atë si partner ideal për kampionin e dyfishtë, Fernando Alonso. Harmonia brenda ekipit të McLarenit është çrregulluar gjatë garës për Shpërblimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.219Z

Lauda Gabova i kerkoj falje Ferrarit

Nga njera ane lumturi per fitoren e radhes te Mercedes ndersa nga ana tjeter Niki Lauda rreshqiti me disa fjale krejt te panevojshme duke i quajtur makinat Ferrari nje jashteqitje citon Supersportbr br Fjale shume te renda por qe per austriakun mund te jene mese normale po te shikojme historikun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.610Z

Libri i Ferrarit është më i shtrenjtë se vetë makina

Një ferrarist i vërtetë është në dilemë: të blejë një makinë Ferrari Italia 458, apo një libër të Ferrarit Ferrari Opus. Nuk është se do ketë shumë ndryshim. Të dy kushtojnë njësoj. Libri me historinë e Ferrarit peshon 37 kile dhe kushton 193 mijë euro. Brenda ka diamantë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.790Z

Rregullat ne F1, refuzohet kerkesa e Ferrarit

Gjykata e Parisit refuzon apelin e Ferrarit per ndryshimin e rregullave ne Formula 1, duke nisur qe nga sezoni i vitit te ardhshem. Nderkohe nga skuderia e Maranello-s qendrimi eshte i qarte. Ky ekip eshte per norma te barabarta per te gjithe, rregulla te qendrueshme dhe vazhdimesi te pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.521Z

Zhurma e Ferrarit zgjon Schumi-n

Pas 10 javësh në koma artificiale, më në fund Michael Schumacher ka filluar të marrë frymë vetë, pra jo më me ndihmën e aparaturave. Ky është lajmi i dhënë nga 2 gazeta të mëdha europiane, “La Gazzetta del

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.528Z

Vetevrasje e Ferrarit Fetel kampion

Ne garen e fundit ndodh gjithcka gjermani e meriton titullin dhe rekordin Eumlshte Sebastian Fetel kampioni i ri i botes ne F.1. Jo Fernando Alonso dhe Ferrari qe u renditen ne menyre te pabesueshme te vetem te shtatet ne Abu Dhabi. Gezon gjermani i Red Bull fituesi i gares para MekLarenit te Ljuis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.523Z

F1 Massa ndahet me tifozet e Ferrarit

Do të jetë Mugello pista ku Felipe Massa do të ndahet me tifozët e Ferrarit. Me rastin e finaleve të kampionatit të makinave Ferrari, piloti brazilian do të jetë i ftuar nderi së bashku me presidentin Luca di Montezemolo. “Do të sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama