Rezultate te kerkimit per termin: +Ferrarit

Total: 1420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.841Z

F1 Alonso optimist per titullin

Fernando Alonso i është përgjigjur në Twitter 20 tifozëve të Formulës 1 të cilët e pyetën për gjithçka. Në aspektin sportiv, piloti i Ferrarit u shpreh optimist se do të jetë në luftë për titullin kampion der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.543Z

F1 Alonso Pak shanse per fitore

Fernando Alonso mendon se në katër garat e mbetura deri në përfundimin e kampionatit të Formulës 1 ka shumë pak shpresa për fitore. “Nuk mendoj se do të ndryshojnë shumë gjëra në garat e mbetura. Objektivi ynë ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.519Z

Jean Todt rizgjidhet ne krye te FIA-s

Jean Todt është rizgjedhur ditën e premte si president i Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit (FIA) pas një vendimi unanim të të gjithë anëtarëve të organizatës. Ish-shefi i Ferrarit nuk kishte asnjë kandid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.903Z

F1, Alonso përgatitet për GP në Malajzi: Edhe atje në mbrojtje

Para garës së dytë sezonale në Formula 1, piloti i Ferrarit, Fernando ALonso pranon se skuadra e tij ka shumë punë për të bërë, që të arrijë rivalët. "Do të luajmë në mbrojtje edhe në pistën e malajzi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.154Z

Mosli: Triumfi i Raikonen na shpëtoi nga dyshimet

Presidenti i FIA-s, Maks Mosli, mendon se sezoni 2007 në Formula 1 ka qenë i jashtëzakonshëm. "Ishte një kampionat i shkëlqyer, interesant dhe i mbushur me emocione deri në xhiron e fundit. Kjo është mënyra se si duhet të jetë ky sport", tha ai në një intervistë për "The Guardian". M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.950Z

Ndryshime neFormula 1 FIA lejonurdhrat e skuderise

Duke nisur nga kampionati i vitit 2011 FIA ka vendosur qe te lejohen urdhrat e skuderise ne Formula 1. Norma ishte kthyer ne qender te vemendjes pas parakalimit te Fernando Alonsos ndaj Felipe Mases ne Hokenhajm te Gjermanise. Per shkak se braziliani hapi rrugen ne xhiron e 49-te duke lejuar spanjol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.629Z

Formula 1,Veber triumfon në Cmimin e Madh të Spanjës

BARCELONE- Mark Veber me Red Bull ka triumfuar në çmimin e Madh të Spanjës, lënë pas Fernando Alonson dhe shokun e tij të skuadrës Sebastian Fetel. Në cirkuitin e Barcelonës nuk ka pasur shumë histori, pasi piloti australian nuk është shqetësuar aspak nga rivalët e tij. I nisur nga po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama