Rezultate te kerkimit per termin: +Ferrarit

Total: 1420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.790Z

Rregullat ne F1, refuzohet kerkesa e Ferrarit

Gjykata e Parisit refuzon apelin e Ferrarit per ndryshimin e rregullave ne Formula 1, duke nisur qe nga sezoni i vitit te ardhshem. Nderkohe nga skuderia e Maranello-s qendrimi eshte i qarte. Ky ekip eshte per norma te barabarta per te gjithe, rregulla te qendrueshme dhe vazhdimesi te pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.521Z

Zhurma e Ferrarit zgjon Schumi-n

Pas 10 javësh në koma artificiale, më në fund Michael Schumacher ka filluar të marrë frymë vetë, pra jo më me ndihmën e aparaturave. Ky është lajmi i dhënë nga 2 gazeta të mëdha europiane, “La Gazzetta del

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.528Z

Vetevrasje e Ferrarit Fetel kampion

Ne garen e fundit ndodh gjithcka gjermani e meriton titullin dhe rekordin Eumlshte Sebastian Fetel kampioni i ri i botes ne F.1. Jo Fernando Alonso dhe Ferrari qe u renditen ne menyre te pabesueshme te vetem te shtatet ne Abu Dhabi. Gezon gjermani i Red Bull fituesi i gares para MekLarenit te Ljuis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.523Z

F1 Massa ndahet me tifozet e Ferrarit

Do të jetë Mugello pista ku Felipe Massa do të ndahet me tifozët e Ferrarit. Me rastin e finaleve të kampionatit të makinave Ferrari, piloti brazilian do të jetë i ftuar nderi së bashku me presidentin Luca di Montezemolo. “Do të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.282Z

Maks Mosli, vrer kundër Ferrarit

Formula 1 Maks Mosli, ish-presidenti i FIA-s, “vjell vrer” kundër Ferrarit dhe presidentit të kësaj skuadre, Montexemolo. “Luka ka një karakter të dobët dhe manovrohet lehtësisht”, deklaroi britaniku për revistën “F1 Racing”. “Ai sillet shumë mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.137Z

FIA hedh poshte ankesen e Ferrarit per difuzorin

FIA ka hedhur poshte ankesen e Ferrarit te mbeshtetur edhe nga Renault e Red Bull per parregullsite teknike te skuderive BrawnGP, Toyota e Williams. Vendimi eshte marre sot nga komisaret e FIA-s te mbledhur ne Melbourne ku do zhvillohet gara e pare e sezonit te ri. Menjehere pas ketij ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.125Z

MekLaren e Uilliams, kundër Ferrarit

Ferrari ka kërkuar që duke fi lluar prej Botërorit 2010, të gjitha skuad-rat pjesëmarrëse në Formula 1 të hedhin në pistë edhe makinën e tretë. Por, MekLaren dhe Uilliams e kanë hedhur poshtë propozimin e drejtuesve të "kokëkuqes". "Kjo ide nuk u mor në konsideratë", deklaroi Norbe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama