Rezultate te kerkimit per termin: +Ferrarit

Total: 1420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.137Z

FIA hedh poshte ankesen e Ferrarit per difuzorin

FIA ka hedhur poshte ankesen e Ferrarit te mbeshtetur edhe nga Renault e Red Bull per parregullsite teknike te skuderive BrawnGP, Toyota e Williams. Vendimi eshte marre sot nga komisaret e FIA-s te mbledhur ne Melbourne ku do zhvillohet gara e pare e sezonit te ri. Menjehere pas ketij ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.125Z

MekLaren e Uilliams, kundër Ferrarit

Ferrari ka kërkuar që duke fi lluar prej Botërorit 2010, të gjitha skuad-rat pjesëmarrëse në Formula 1 të hedhin në pistë edhe makinën e tretë. Por, MekLaren dhe Uilliams e kanë hedhur poshtë propozimin e drejtuesve të "kokëkuqes". "Kjo ide nuk u mor në konsideratë", deklaroi Norbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.190Z

Zbulohen ndryshimet e Ferrarit 2011

Makina e re e Ferrarit do të prezantohet ditën e nesërme, por ndërkohë shtypi italian ka zbuluar disa prej detajeve dhe ndryshimeve të “kokëkuqes” së 2011-s. Ndryshimet kryesore me makinën e një viti më parë jan&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.447Z

Massa Ferrarit Nuk jam Barrichello

Felipe Massa i kujton Ferrarit se nuk eshte thjesht nje zevendesues i spanjollit Alonso. Kur duhen edhe kater gara dhe braziliani mund te ndihmoje Alonson te fitoje titullin boteror gjithcka ngaterrohet ne shtepine e kokekuqes. Jam i sigurt se Ferrari nuk do sillet me mua si me Rubens Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.585Z

Zhurma e Ferrarit “zgjon” Schumi-n

Pas 10 javësh në koma artificiale, më në fund Michael Schumacher ka filluar të marrë frymë vetë, pra jo më me ndihmën e aparaturave. Ky është lajmi i dhënë nga 2 gazeta të mëdha europiane, “La Gazzetta dello Sport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.265Z

F1, Santander sponsor i ri i Ferrarit

Santander do te jete sponsori kryesor i Ferrarit ne sezonit e ardhshem te Formula 1.   Insitituti spanjoll i kredise ka sponsorizuar kete vit McLaren Mercedes. Sipas mediave lokale, nuk ka asnje pike ne kontrate qe Ferrari duhet te marre Fernando Alonson, por pranimi i ish-kampionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.834Z

Schumacher mbush sot 45 vjeç, ja dhurata e Ferrarit - FOTO

Një dhuratë të veçantë i bëhet nga Ferrari Michael Schumacher-it në ditën e ditëlindjes së tij të 45-të. Në faqen zyrtare të ekipit në Maranello janë publikuar të gjitha fotografitë e 72 fitoreve të kampionit gjerman nga viti 1996 deri në 2006. “Ato kanë qenë emocione t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama