Rezultate te kerkimit per termin: +Festn

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Festa e Sulltan Novruzit, Topalli uron besimtarët

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, uroi dje t gjith besimtart bektashian, pr festn e Sulltan Novruzit. Me kt rast ajo i prcolli urimet Kryegjyshit Botror, Baba Reshat Bardhit, duke e konsideruar kt dit pranvere, si momenti i gjallrimit dhe i rilindjes njerzore. “Kjo sht nj dit q mbyll nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Berisha, bisedë me fëmijët për letërsinë, dhuron edhe disa libra

Nj takim pr t shkmbyer pasionin e madh pr letrsin, autort e mdhenj shqiptar e t huaj. N zyrn e Kshillit t Ministrave, Kryeministri Sali Berisha ka pritur dhe ka uruar fmijt e 9-vjeares t Institutit “Wilson” pr festn e 1 Qershorit. Kryeministri Berisha u uroi mirseardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Nis sot muaji i shenjtë e Ramazanit

Nis sot Muaji i Shenjt i Ramazanit, i cili konsiderohet si nj nga muajt m t rndsishm pr besimtart mysliman n Shqipri dhe mbar botn. Me kt rast, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman si brenda dhe jasht vendit pr nj agjrim sa m t leht. Ramazani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.499Z

Zbulohen detaje pr festn e Campbell

Nuk e dimë nëse vërtet pret një fëmijë dhe nëse do të martohet në gusht me manjatin rus, Vladisllav Doronin. Ajo që është e sigurtë është se Naomi Campbell është gati të jetë në qendër të një feste sekrete. Sipas mediave botërore, miliarderi, i cili prej disa vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Elbasan, Liri Berisha merr titullin "Qytetare Nderi"

Kshilli i Komuns s Bradasheshit n Elbasan i ka dhn zonjs Liri Berisha, presidente e fondacionit "Fmijt Shqiptar" titullin “Qytetare Nderi e Komuns” me motivacionin “Pr kontribut t shquar dhe mirsin e dhuruar pr fmijt dhe njerzit n nevoj”. N nj mbledhje t pos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Qeveria, komision për 100-vjetorin e Pavarësisë

100-vjetori i pavarsis s Shqipris do t jet m festivi dhe m dinjitozi q vendi ka njohur ndonjher. N shrbim t ksaj, qeveria do t ngrej s shpejti nj komision t posam, me pjesmarrje t gjer e t kryesuar nga Kryeministri, pr prgatitjen e 100-vjetorit t pavarsis s Shqipris. N mbledhjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.566Z

Skandali në ushtrinë greke, Meta: Masat do të përshkallëzohen

Nj dit pas reagimit zyrtar pr skandalin q prfshiu rradht e ushtris greke, ku hidheshin parrulla fyese dhe urrejtjeje ndaj shqiptarve, numri nj i diplomacise shqiptare ka reaguar edhe publikisht. Duke iu prgjigjur interesit t gazetarve, Ministri i Jashtm, Meta, e quajti ngjarjen si nj incident skanda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama