Rezultate te kerkimit per termin: +Fieri

Total: 5274
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.608Z

Berisha: Fieri me universitet

Fier - Kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim dje pasdite me qytetarë të Fierit. Berisha ka nënvizuar edhe njëherë premtimet e mbajtura nga qeveria e tij, si dyfishimi i pensioneve në fshat si dhe rritja e tyre me 50% deri 70% në qytet. “Në këto katër vite ne së bashku do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.784Z

Moti i keq, përmbytet sërish Fieri

Reshjet e dendura që kanë rënë ditën e djeshme kanë bërë që Fieri të përmbytet sërish. Nga dalja e lumit Gjanica mësohet se janë përmbytur dy lagje të Fierit. Bëhet fjalë për lagjen "1 Maji" dhe "Konferenca e Pezës". Uji i dalë nga shtrati ka përmbytur disa biznese dhe banesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.301Z

Tirana, Durresi e Fieri, qytetet me te zhurmshme

Tirana Durresi dhe Fieri, jane qytetet me te zhurmeshme gjate nates. Kjo jo se kane jete nate te zhvilluar, por se ka nje qarrkullim te larte makinash. Nderkohe gjate tre viteve te fundit eshte shtuar ndotja urbane.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.681Z

BE, Shqipëria, Pavarësia dhe… Fieri

17-11-2012 / Nga Qemal Sakajeva Një ndërthurje problematike katërshe si kjo, është e sigurtë që nuk do të ndodhë as në 150 apo  200 - vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Por në 100-vjetorin e Pavarësis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.861Z

Leket kontrabande, lirohet emigrantja nga Fieri

Vlore- Policia e Vlores vendosi te hetoje ne gjendje te lire 42-vjecaren qe u ndalua oret e vona te mbremjes se merkure ne port, ndersa kalonte nje shume lekesh te padeklaruara ne dogane. Burime zyrtare thane se M. Xhemali, nga Fieri nuk eshte lejuar te udhetoje drejt Italise, ku jeton dhe punon se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.486Z

Rama: Fieri, së shpejti me një teatër të rikonstruktuar (Foto)

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kryeministri Edi Rama publikon foto të projektit të rikonstruksionit të këtij teatri, ndërsa vlerëson edhe punën e kryebashkiakut të Fierit, Armando Subashi, duke thënë se nën drejtimin e tij po ndodhin transformime shumë të ndjeshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.739Z

Letra prekëse e 17-vjeçares nga Fieri, që humbi luftën me kancerin

Një vajzë 17-­vjeçare nga Fieri ka humbur fatkeqësisht luftën me kancerin. Në këtë moment të vështirë, Aleksandra Zaranjaku nisi të mendonte për të dashurit e saj që do të linte pas. Ajo u shkroi një letër vërtetë prekëse, familjes dhe të dashurit të saj. Letra është p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama