Rezultate te kerkimit per termin: +Fillimisht

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.040Z

Fillimisht hetime pastaj konsekuenca - Guttenberg merr ne shqyrtim Bundeswehrin

Fillimisht duhet te hetohet me kujdes pastaj duhen nxjerre konsekuencat. Qe te premten shtypi frenat ministri i mbrojtjes Karl-Theodor zu Guttenberg kur mediet publikonin gjithnje e me shume hollesi mbi gjendjen e keqe ne ushtrine gjermane. Nuk duhet te kete denime paraprake paralajmeroi ministri d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.176Z

Bursa e Tiranës fillimisht do të çelet me 20 kompani

Në Shqipëri, bursa e Tiranës nuk funksionon në mënyrë zyrtare dhe biznesi i shet aksionet në treg të zi. Ekspertët në Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare thonë, se tregu i kapitaleve (bursa), mbetet ende pjesa më e pazhvilluar e tregut të letrave me vlerë në Shqipëri. Pas ligjit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.668Z

Dialogu - fillimisht suksese teknike

Njohesit kosovare e serbe te rrethanave politike vleresojne se synimi kryesor i fazes se pare te dialogut ndermjet Prishtines e Beogradit do te jete arritja e sukseseve sic i quajne ata te vogla per ceshtje teknike per te vazhduar eventualisht me vone me ceshtje politike. Njohja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.744Z

Vitin tjetër tekste falas, fillimisht deri në klasë të katërt

Opozita pretendon se ofrimi i teksteve shkollore falas është nismë e saj, jo vetëm si pjesë e programit elektoral të qershorit, por edhe në formën e një projektligji që e ka dorëzuar në Kuvend më datë 30 tetor. Kjo ju ka mbetur, të vidhni edhe iniciativat ligjore të PD, se mirë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.147Z

Selami angazhohet për partinë e Topit, kujdeset fillimisht për marrëdhëniet me SHBA dhe diasporën

Share Ish-kryetari i Partisë Demokratike, i larguar me dhunë 17 vite më parë nga drejtimi i kësaj partie dhe më pas nga gjithë strukturat e partisë së parë opozitare, Eduart Selami tashmë është aktivizuar maksimalisht për partinë e re të Topit. Ndërkohë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.971Z

Panariti Fillimisht fermeret do te mbeshteten vetem per pesticidet e plehrat me pas per prodhimin

Ministri i Bujqesise nga Fieri njoftoi ndryshimin e skemes se subvencionimit per fermeret. Ai tha se fillimisht, lehtesi do te kete vetem per pesticidet dhe plehrat, kurse me pas ne varesi te prodhimit. Bujqerit nuk do te marrin me ndihme nga shteti para se te kene nxjerre prodhimet e tyre. Skema

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.438Z

Reforma Territoriale/ Basha: Fillimisht decentralizimi, zgjedhjet mund të shtyhen (VIDEO)

Një lojë të turpshme kungulleshkash e ka konsideruar Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, njëkohësisht kryebashkiak i Tiranës, debatin mbi numrin e njësive vendore pas ndarjes së re territoriale që pritet të miratohet nga Kuvendi deri më 31 Korrik. Të zgjedhurit vendorë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama