Rezultate te kerkimit per termin: +Firences

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.959Z

FOTOT/ Ja prostituta e kryqëzuar nga Monstra e Firences

Është zbuluar se kush është prostituta, e cila u gjet e kryqëzuar në një urë në një fshat të Firences në Itali. Andrea Critina Zamfir, 26 vjeç, ishte e zhveshur dhe vetëm me çorape e këpucë në këmbë. Ajo ishte kryqëzuar mbi një hekur. Emigrantja rumune u vra të dielën. Ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.649Z

Presidenti Meta takohet me Kardinalin e Firences

Festimet e organizuar dje në Firence me rastin e 90-vjetorit të lindjes së Kardinal Ernest Simoni Troshani, janë shoqëruar me takime të shumta nga Presidenti  Ilir Meta. Në shenjë falënderimi për Kardinalin e Firences, Xhuzepe Betori, kreu i shtetit i ka dhuruar atij një mozaik të Shën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.835Z

Pronat e feve, Shqipëria, gati të tërheqë arkivën e Firences

Instituti i Firences në Itali ruan një bazë të dhënash tepër të vyera ku ka të regjistruar të gjitha pronat që kanë pasur komunitetet fetare në Shqipëri. Ish-Instituti Mbretëror i Firences i cili në vitet 1930 dha këshillat për reformën agrare të atyre viteve, ka arritur që të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.931Z

Veliaj nderon kryebashkiakun e Firences me Kullën e Sahatit

Kryetari i Bashkisë së Firences, Dario Nardella është vlerësuar nga Bashkia e Tiranës me simbolin Kulla e Sahatit. I shoqëruar nga personalitete të zonës së Firences, Nardella është pritur në një takim të veçantë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili i dorëzoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.259Z

Rikthehen mosmarrëveshjet midis qeverisë italiane dhe qytetit të Firences për statujën e “Davidit”

Qeveria italiane dhe qyteti i Firences janë përfshirë në mosmarrëveshje përsëri për çështjen se kush është “pronari” i një prej statujave më të famshme në botë, Davidit të Mikelanxhelos! Kjo çështje ka sjellë valë debatesh për vite me radhë. Zyra e kryetarit të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.563Z

Hapet Bienali i Firences

Firence, kryeqendra e rajonit të Toskanës renditet ndër qytetet më të bukura të globit dhe konsiderohet si një nga djepet e artit dhe arkitekturës botërore.Vendi i origjinës së Rilindjes, sot është pjesë e trashëgimisë së njerëzimit në UNESCO. Mes shumë artistëve që i lanë qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.055Z

Analiza/Renzi i Firences dhe Rrenci i Tiranës

31-07-2013 / Gazeta 55 Mediat e majta u jargavitën dje me një shkrim të gazetës italiane “Il Giornale”, e cila e krahasonte kryebashkiakun e Firences me Edi Ramën, por përveç gjysëmdeklarimit të Renzit se ishte biseksual, s’ngjan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama