Rezultate te kerkimit per termin: +Firences

Total: 976
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.930Z

Kryebashkiakët e Veronës dhe Firences: Veliaj pasion për të transformuar Tiranën

Transformimi që ka pësuar Tirana në dy vitet e fundit i ka surprizuar edhe dy homologët italianë të kryebashkiakut Veliaj, që vizituan sot kryeqytetin shqiptar. Të pranishëm në Tiranë, ku morën pjesë në konferencën me temë Të jesh qytet sot, kryetari i Bashkisë së Firences, Dario

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.558Z

Makthi i Firences, bandën e grabitësve shqiptarë i nxjerr zbuluar telefoni

Dymbëdhjetë shqiptarë, të moshës midis 20 dhe 47 vjeç, u arrestuan dje nga policia e Firences, me akuzën e vjedhjeve të shumta. Shqiptarët ishin të gjithë anëtarë të një bande të specializuar në plaçkitjen e apartamenteve. Deri më tani, policia ka dokumentuar 29 vjedhje në Toscan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.139Z

Salman Rushdie vjen në shqip me "Magjistrica e Firences"

TIRANE - Eshtë botuar në gjuhën shqipe nga "Dudaj" romani "Magjistrica e Firences" i Salman Rushdies. Vepra e shqipëruar nga Ilir Baçi flet për një djalosh shtatlartë e flokëverdhë nga Europa, i cili e quan veten "Mogor del'Amore" (që do t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.110Z

Rama takim me kryebashkiakun e Firences

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ndodhet në Itali, ku është takuar me kryetarin e bashkisë së qytetit të Firences, me të cilin ka ndarë programin e së majtës shqiptare për Shqipërinë. “Ishte një takim ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.135Z

Xhovalin Delia merr çmimin eparë në Bienalen e Firences

FIRENCE- Artisti shqiptar Xhovalin Delia ka fituar çmimin e parë gjatë Edicionit të IX Internacional në Biennale-n e Firences me veprën multimediale “Big Bang 3D”, e cila shprehet në pikturë - instalacion-video art. Delia u vlerësua me çmimin “Lorenzo il Magnifico”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.110Z

Rama me kryebashkiakun e Firences: Do bashkëpunojmë për një të majtë moderne

Takimi i kreut të PS me kryebashkiakun e Firences Rama - Renzi Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, gjatë një vizite në Fierence të Italisë, është pritur në një takim nga kryetarin i bashkisë  së këtij qyteti Matteo Renzi. Gjatë takimit me kryebashkiakun e Firences, Matteo Renzi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.113Z

Rama me kryen e Bashkisë së Firences: Do bashkëpunojmë për një të majtë moderne

Takimi i kreut të PS me kryebashkiakun e Firences Rama - Renzi Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, gjatë një vizite në Fierence të Italisë, është pritur në një takim nga kryetarin i bashkisë  së këtij qyteti Matteo Renzi. Gjatë takimit me kryebashkiakun e Firences, Matteo Renzi,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama