Rezultate te kerkimit per termin: +Firences

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.188Z

Ernest Troshani drejton meshen

var fbShare url httpvizionplusalernest-troshani-drejton-meshensize smallp styletext-align justifyKardinali shqiptar Ernest Troshani Simoni ka drejtuar meshen e shenjte ne Katedralen Santa Maria del Fiore ne Firence Ai ishte i ftuari i vecante i kardinalit Xhiuzepe Bertoni ne shenje nderimi dhe vler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.586Z

Të rinjtë, ambasadorët pakufi të Europës dhe Shqipërisë

15-04-2013 / Gazeta 55 Tritan Shehu dhe Qamil Dika përurojnë degët e PD në Bolonja dhe Firence Partia Demokratike ka shtrirë aktivitetin e saj edhe jashtë kufijve. I ngarkuari me pune nga PD për çështjet e emigrantëve themeluam degët e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.475Z

Shqiptari, martesë me gjyshen për dokumente

Në Itali Ai është një klandestin 31-vjeçar, ndërsa ajo, gjyshja e tij në moshë, me rezidencë në Firence. Deshën të martohen, por në bazë të dashurisë së tyre nuk ishin ndjenjat, por premtimi i 3000 eurove që shqiptari do t’i jepte të moshuarës vetëm e vetëm që prej saj të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.524Z

Itali, shembet rruga në Firence, përpin makinat

Çarja e tubit nëntokësor të ujësjellësit të qytetit të Firences ka shkaktuar në orët e para të mëngjesit të sotëm shëmbjen e rrugës buzë lumit Arno, ku ishin parkuar dhjetra makina. Gropa e hapur është 200 metra e gjatë dhe rreth 7 metra e gjerë, e tëra nën ujë ku lundrojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.760Z

"Gati për t’u rikthyer!"

“Pas Palermos kemi punuar mirë në stërvitje. Jemi gati për t’u rikthyer te sukseset, pas ndalesës fundjavën që shkoi. Tani e tutje të gjitha ndeshjet janë të rëndësishme, sepse jemi rifutur në lojë. Duhet të përpiqemi të ngrihemi sa më lart në renditje”, nënvizoi trajneri b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.077Z

Tragjedia, Familjaret: Shteti te na sjelle trupat

Te afermit e familjes Gjonaj, tre pjesetare te te ciles humben jeten tragjikisht ne banesen e tyre ne Firence te Italise, kerkojne ndihmen e shtetit per kthimin e trupave ne atdhe. Ndersa kane hapur dyert per mort, familjaret jane ne pritje per sjelljen e tre arkivoleve me trupat e Angjel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.921Z

Holandezët mposhtin kundërshtarët

Skuadra e Fiorentinës është mposhtur në Stadio Franchi të Firences nga ekipi i famshëm holandez, Ajax, me rezultat minimal prej 0-1, në ndeshjen e vlefshme për Kupën UEFA. Viola nuk e shfrytëzoi terrenin vendas dhe praninë e tifozëve për të shënuar fitore, duke ia vështirësuar vetes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama