Rezultate te kerkimit per termin: +Firences

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.931Z

Veliaj nderon kryebashkiakun e Firences me Kullën e Sahatit

Kryetari i Bashkisë së Firences, Dario Nardella është vlerësuar nga Bashkia e Tiranës me simbolin Kulla e Sahatit. I shoqëruar nga personalitete të zonës së Firences, Nardella është pritur në një takim të veçantë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili i dorëzoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.259Z

Rikthehen mosmarrëveshjet midis qeverisë italiane dhe qytetit të Firences për statujën e “Davidit”

Qeveria italiane dhe qyteti i Firences janë përfshirë në mosmarrëveshje përsëri për çështjen se kush është “pronari” i një prej statujave më të famshme në botë, Davidit të Mikelanxhelos! Kjo çështje ka sjellë valë debatesh për vite me radhë. Zyra e kryetarit të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.563Z

Hapet Bienali i Firences

Firence, kryeqendra e rajonit të Toskanës renditet ndër qytetet më të bukura të globit dhe konsiderohet si një nga djepet e artit dhe arkitekturës botërore.Vendi i origjinës së Rilindjes, sot është pjesë e trashëgimisë së njerëzimit në UNESCO. Mes shumë artistëve që i lanë qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.055Z

Analiza/Renzi i Firences dhe Rrenci i Tiranës

31-07-2013 / Gazeta 55 Mediat e majta u jargavitën dje me një shkrim të gazetës italiane “Il Giornale”, e cila e krahasonte kryebashkiakun e Firences me Edi Ramën, por përveç gjysëmdeklarimit të Renzit se ishte biseksual, s’ngjan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.362Z

Delia fiton Bienalen e Firences

Çmimi i parë i Bienales së 9 Ndërkombëtare të Artit Bashkëkohor të Firences u fitua nga artisti shqiptar, Xhovalin Delia. Vepra e tij multimediale, Bing Bang, u vlerësua mes 450 veprave të po aq artistëve të ardhur nga e gjith&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.815Z

Lulzimi, bukëpjekësi shkodran i Firences

E quajnë Lulzim Vulashi, një prej mijëra shqiptarëve të emigruar në Itali. Por që ka ngritur një biznes të tijin dhe ka pasur një ide që po bën të flasë shtypin italian. Dyqani i tij në Firence u jep nënave të reja që hyjnë aty, bukën falas. Për JAVA Lulzimi tregon peripecit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.114Z

Kryebashkiaku i Firences takon Ramën dhe komenton skandalin Bossi: Italia bëri figurë të shëmtuar

Share Kryetari i PS, Edi Rama, takon kryebashkiakun e Firences dhe diskuton për programin e opozitës. Matteo Renzi: Edi Rama përfaqëson të ardhmen për të majtën shqiptare, për popullin shqiptar   Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, i cili zhvilloi një vizitë në Firence të It

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama