Rezultate te kerkimit per termin: +Firences

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.563Z

Hapet Bienali i Firences

Firence, kryeqendra e rajonit të Toskanës renditet ndër qytetet më të bukura të globit dhe konsiderohet si një nga djepet e artit dhe arkitekturës botërore.Vendi i origjinës së Rilindjes, sot është pjesë e trashëgimisë së njerëzimit në UNESCO. Mes shumë artistëve që i lanë qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.055Z

Analiza/Renzi i Firences dhe Rrenci i Tiranës

31-07-2013 / Gazeta 55 Mediat e majta u jargavitën dje me një shkrim të gazetës italiane “Il Giornale”, e cila e krahasonte kryebashkiakun e Firences me Edi Ramën, por përveç gjysëmdeklarimit të Renzit se ishte biseksual, s’ngjan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.362Z

Delia fiton Bienalen e Firences

Çmimi i parë i Bienales së 9 Ndërkombëtare të Artit Bashkëkohor të Firences u fitua nga artisti shqiptar, Xhovalin Delia. Vepra e tij multimediale, Bing Bang, u vlerësua mes 450 veprave të po aq artistëve të ardhur nga e gjith&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.815Z

Lulzimi, bukëpjekësi shkodran i Firences

E quajnë Lulzim Vulashi, një prej mijëra shqiptarëve të emigruar në Itali. Por që ka ngritur një biznes të tijin dhe ka pasur një ide që po bën të flasë shtypin italian. Dyqani i tij në Firence u jep nënave të reja që hyjnë aty, bukën falas. Për JAVA Lulzimi tregon peripecit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.114Z

Kryebashkiaku i Firences takon Ramën dhe komenton skandalin Bossi: Italia bëri figurë të shëmtuar

Share Kryetari i PS, Edi Rama, takon kryebashkiakun e Firences dhe diskuton për programin e opozitës. Matteo Renzi: Edi Rama përfaqëson të ardhmen për të majtën shqiptare, për popullin shqiptar   Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, i cili zhvilloi një vizitë në Firence të It

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.930Z

Kryebashkiakët e Veronës dhe Firences: Veliaj pasion për të transformuar Tiranën

Transformimi që ka pësuar Tirana në dy vitet e fundit i ka surprizuar edhe dy homologët italianë të kryebashkiakut Veliaj, që vizituan sot kryeqytetin shqiptar. Të pranishëm në Tiranë, ku morën pjesë në konferencën me temë Të jesh qytet sot, kryetari i Bashkisë së Firences, Dario

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.558Z

Makthi i Firences, bandën e grabitësve shqiptarë i nxjerr zbuluar telefoni

Dymbëdhjetë shqiptarë, të moshës midis 20 dhe 47 vjeç, u arrestuan dje nga policia e Firences, me akuzën e vjedhjeve të shumta. Shqiptarët ishin të gjithë anëtarë të një bande të specializuar në plaçkitjen e apartamenteve. Deri më tani, policia ka dokumentuar 29 vjedhje në Toscan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama