Rezultate te kerkimit per termin: +Firences

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.815Z

Lulzimi, bukëpjekësi shkodran i Firences

E quajnë Lulzim Vulashi, një prej mijëra shqiptarëve të emigruar në Itali. Por që ka ngritur një biznes të tijin dhe ka pasur një ide që po bën të flasë shtypin italian. Dyqani i tij në Firence u jep nënave të reja që hyjnë aty, bukën falas. Për JAVA Lulzimi tregon peripecit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.114Z

Kryebashkiaku i Firences takon Ramën dhe komenton skandalin Bossi: Italia bëri figurë të shëmtuar

Share Kryetari i PS, Edi Rama, takon kryebashkiakun e Firences dhe diskuton për programin e opozitës. Matteo Renzi: Edi Rama përfaqëson të ardhmen për të majtën shqiptare, për popullin shqiptar   Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, i cili zhvilloi një vizitë në Firence të It

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.930Z

Kryebashkiakët e Veronës dhe Firences: Veliaj pasion për të transformuar Tiranën

Transformimi që ka pësuar Tirana në dy vitet e fundit i ka surprizuar edhe dy homologët italianë të kryebashkiakut Veliaj, që vizituan sot kryeqytetin shqiptar. Të pranishëm në Tiranë, ku morën pjesë në konferencën me temë Të jesh qytet sot, kryetari i Bashkisë së Firences, Dario

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.558Z

Makthi i Firences, bandën e grabitësve shqiptarë i nxjerr zbuluar telefoni

Dymbëdhjetë shqiptarë, të moshës midis 20 dhe 47 vjeç, u arrestuan dje nga policia e Firences, me akuzën e vjedhjeve të shumta. Shqiptarët ishin të gjithë anëtarë të një bande të specializuar në plaçkitjen e apartamenteve. Deri më tani, policia ka dokumentuar 29 vjedhje në Toscan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.139Z

Salman Rushdie vjen në shqip me "Magjistrica e Firences"

TIRANE - Eshtë botuar në gjuhën shqipe nga "Dudaj" romani "Magjistrica e Firences" i Salman Rushdies. Vepra e shqipëruar nga Ilir Baçi flet për një djalosh shtatlartë e flokëverdhë nga Europa, i cili e quan veten "Mogor del'Amore" (që do t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.110Z

Rama takim me kryebashkiakun e Firences

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ndodhet në Itali, ku është takuar me kryetarin e bashkisë së qytetit të Firences, me të cilin ka ndarë programin e së majtës shqiptare për Shqipërinë. “Ishte një takim ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.135Z

Xhovalin Delia merr çmimin eparë në Bienalen e Firences

FIRENCE- Artisti shqiptar Xhovalin Delia ka fituar çmimin e parë gjatë Edicionit të IX Internacional në Biennale-n e Firences me veprën multimediale “Big Bang 3D”, e cila shprehet në pikturë - instalacion-video art. Delia u vlerësua me çmimin “Lorenzo il Magnifico”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama