Rezultate te kerkimit per termin: +Fischer

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.092Z

Ceki, Fischer kryeministri i ri i vendit

Presidenti i Cekise Vaclav Klaus ka emeruar sot Jan Fischer kryeminister te ri te vendit. Fischer, i cili eshte drejtor i Zyres se Statistikave, do ta drejtoje qeverine teknike deri ne zgjedhjet e parakohshme te planifikuara per ne tetor. Fischer e zevendeson Mirek Topolanek, qeveria e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.909Z

Fischer: Politikat e nazizmit në Shqipëri

Bernd J. Fischer vjen nesër në Tiranë për të prezantuar rezultatet e kërkimeve të fundit mbi synimet e Gjermanisë Naziste në Shqipëri, në periudhën e pushtimit, më 1943-'44 Pas botimit në shqip të veprës, "Shqipëria gjatë Luftës 1939-1945", autori Bernd J. Fischer, në vijim të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.326Z

Fischer: Gjermania në shpërputhje me realitetin

Ish-ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Joschka Fischer, kritikon gabimet e tanishme të ministrisë që ai drejtonte dikur, nën kryesimin e Guido Westerwelles, lidhur me Libinë. Në një intervistë për revistën “Der Spiegel”, ai kritikon edhe trajtimin e ngathët që sipas tij kancela

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.388Z

Rama takim me Fischer, Austriapremton mbështetje drejt BE

VJENË - Kryeministri Edi Rama, po zhvillon një vizitë në Austri, ku është takuar edhe me presidentin Heinz Fischer. Gjatë takimit mes tyre, është diskutuar për ndihmën që ka dhënë Austria për Shqipërinë dhe ndihmën që do japë.Kryeministri Rama dhe Presidenti Fischer kanë bisedua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.389Z

Meta pret Fischer Avancim perspektives europiane

Transmetuar me 20052014 - 1739 Tirane 20 maj 2014 NOAal- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti ne takim Presidentin e Republikes se Austrise Heinz Fischer i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne vendin tonebr br Gjate takimit u vleresuan marredheniet e shke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.828Z

Rama me Fischer në Vjenëpa ambasadorin Minarolli

Të tjera rreth shkrimit FOTO Austria premton mbështetje drejt BE TIRANE- Kryeministri Edi Rama zhvilloi dje një takim me Presidentin e Austrisë, Heinz Fischer. Ajo që u pa dhe më pas u konfirmua dhe zyrtarisht ishte fakti se kreu i qeverisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.312Z

Jahjaga nis takimin me presidentin Fischer (Foto)

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer sapo ka nisur takimin me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, raporton Indeksonline. Presidenti Fischer është pritur me nderime te larta ushtarake nga garda e nderit e FSK-së ku intonuan himnin e dy shteteve./Indeksonline/ AdPlatformZo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama