Rezultate te kerkimit per termin: +Fischer

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.922Z

Fischer porositi deputetët të bashkohen për interesa të shtetit

Për hir të interesit nacional, pavarësisht dallimeve, e gjithë politika duhet të jetë një zë i përbashkët, ishte porosia e presidentit të Austrisë, Heinz Fischer, në fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës. Ai para deputetëve ka thënë se interesi nacional i vendit është që për hi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.316Z

Fischer: Situatat tejkalohen vetëm me dialog e konsensus

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli zhvilloi takim me Presidentin e Austrisë, Heinz Fischer. Në takim u bisedua për marrëdhëniet bilaterale të cilat ekzistojnë në mes dy vendeve. Presidenti Fischer duke folur për këtë theksoj se "edhe pse në politikë gjithmonë ka hapësirë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.321Z

Presidenti austriak Fischer do t’i drejtohet Kuvendit të Kosovës

Presidenti i Republikës së Austrisë Heinz Fischer, i cili po qëndron në vizitë zyrtare shtetërore në Kosovë me ftesë të presidentes Atifete Jahjaga, do t'u drejtohet sot deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Sipas agjendës së vizitës së Fischerit, fjalimi i tij në Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.996Z

Presidenti austriak, Fischer viziton Shqipërinë

Presidenti austriak, Heinz Fischer do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri dhe në Malin e Zi duke filluar nga java e ardhshme. Fischer do të vizitojë Shqipërinë të martën e ardhshme dhe Malin e Zi ditën e mërkurë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.274Z

Presidenti Austriak Heinz Fischer, viziton nesër Tiranën

TIRANE- Presidenti Bujar Nishani pritet të takojë homologun e tij austriak Heinz Fischer, i cili vjen nesër në Tiranë. Presidenca, me anë të një njoftimi drejtuar mediave, ka zbardhur dhe axhendën me detajet e vizitës së presidentit Fischer.&nbs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.499Z

28 mijë dëshmorë të LANÇ? Fischer: Kam dyshimet e mia

Ndërsa një komision  i posaçëm, është ngirur për rishikimin e historisë, por ende nuk ka finalizuar një produkt,  studiuesi i njohur, Bernd Fischer  thotë se Shqipëria duhet të rishkruajë historinë e saj në shekullin e 20. Shekulli i 20 ka nevojë për më shumë rivlerësim sepse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.285Z

Presidenti Austriak Heinz Fischer nis vizitën zyrtare në Tiranë, takon presidentin Nishani

TIRANE- Presidenti Bujar Nishani ka takuar rreth orës 11:00 homologun e tij austriak Heinz Fischer, i cili ka nisur sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Pas ceremonisë zyrtarë të pritjes, dy presidentët janë futur në Presidencë për të zhvilluar takimin pa praninë e mediave. Ndërkohë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama