Rezultate te kerkimit per termin: +Fischer

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.326Z

Fischer: Gjermania në shpërputhje me realitetin

Ish-ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Joschka Fischer, kritikon gabimet e tanishme të ministrisë që ai drejtonte dikur, nën kryesimin e Guido Westerwelles, lidhur me Libinë. Në një intervistë për revistën “Der Spiegel”, ai kritikon edhe trajtimin e ngathët që sipas tij kancela

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.388Z

Rama takim me Fischer, Austriapremton mbështetje drejt BE

VJENË - Kryeministri Edi Rama, po zhvillon një vizitë në Austri, ku është takuar edhe me presidentin Heinz Fischer. Gjatë takimit mes tyre, është diskutuar për ndihmën që ka dhënë Austria për Shqipërinë dhe ndihmën që do japë.Kryeministri Rama dhe Presidenti Fischer kanë bisedua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.389Z

Meta pret Fischer Avancim perspektives europiane

Transmetuar me 20052014 - 1739 Tirane 20 maj 2014 NOAal- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti ne takim Presidentin e Republikes se Austrise Heinz Fischer i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne vendin tonebr br Gjate takimit u vleresuan marredheniet e shke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.828Z

Rama me Fischer në Vjenëpa ambasadorin Minarolli

Të tjera rreth shkrimit FOTO Austria premton mbështetje drejt BE TIRANE- Kryeministri Edi Rama zhvilloi dje një takim me Presidentin e Austrisë, Heinz Fischer. Ajo që u pa dhe më pas u konfirmua dhe zyrtarisht ishte fakti se kreu i qeverisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.312Z

Jahjaga nis takimin me presidentin Fischer (Foto)

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer sapo ka nisur takimin me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, raporton Indeksonline. Presidenti Fischer është pritur me nderime te larta ushtarake nga garda e nderit e FSK-së ku intonuan himnin e dy shteteve./Indeksonline/ AdPlatformZo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.726Z

Kryeministri Edi Rama pret Presidentin e Austrisë Fischer

Kryeministri Edi Rama pati sot një takim, me Presidentin e Austrisë Heinz Fischer, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Kryeministri Rama i shprehu Presidentit Fischer mirënjohjen për mbështetjen dhe kontributin e kahershëm që vendit i tij i ka dhënë dhe vazhdon t'i japë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.747Z

Fischer konfirmohet president

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer, ka fituar nga zgjedhësit edhe një mandat të dytë për këtë post. 71 vjeçari u rizgjodh edhe për gjashtë vjet në këtë funksion ditën e dielë, pasi fitoi 78,9 për qind të votave. Me këtë rezultat ish- zëvendës-kryetari i socialdemokratëve f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama