Rezultate te kerkimit per termin: +Fischer

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.312Z

Jahjaga nis takimin me presidentin Fischer (Foto)

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer sapo ka nisur takimin me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, raporton Indeksonline. Presidenti Fischer është pritur me nderime te larta ushtarake nga garda e nderit e FSK-së ku intonuan himnin e dy shteteve./Indeksonline/ AdPlatformZo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.726Z

Kryeministri Edi Rama pret Presidentin e Austrisë Fischer

Kryeministri Edi Rama pati sot një takim, me Presidentin e Austrisë Heinz Fischer, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Kryeministri Rama i shprehu Presidentit Fischer mirënjohjen për mbështetjen dhe kontributin e kahershëm që vendit i tij i ka dhënë dhe vazhdon t'i japë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.747Z

Fischer konfirmohet president

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer, ka fituar nga zgjedhësit edhe një mandat të dytë për këtë post. 71 vjeçari u rizgjodh edhe për gjashtë vjet në këtë funksion ditën e dielë, pasi fitoi 78,9 për qind të votave. Me këtë rezultat ish- zëvendës-kryetari i socialdemokratëve f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.922Z

Fischer porositi deputetët të bashkohen për interesa të shtetit

Për hir të interesit nacional, pavarësisht dallimeve, e gjithë politika duhet të jetë një zë i përbashkët, ishte porosia e presidentit të Austrisë, Heinz Fischer, në fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës. Ai para deputetëve ka thënë se interesi nacional i vendit është që për hi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.316Z

Fischer: Situatat tejkalohen vetëm me dialog e konsensus

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli zhvilloi takim me Presidentin e Austrisë, Heinz Fischer. Në takim u bisedua për marrëdhëniet bilaterale të cilat ekzistojnë në mes dy vendeve. Presidenti Fischer duke folur për këtë theksoj se "edhe pse në politikë gjithmonë ka hapësirë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.321Z

Presidenti austriak Fischer do t’i drejtohet Kuvendit të Kosovës

Presidenti i Republikës së Austrisë Heinz Fischer, i cili po qëndron në vizitë zyrtare shtetërore në Kosovë me ftesë të presidentes Atifete Jahjaga, do t'u drejtohet sot deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Sipas agjendës së vizitës së Fischerit, fjalimi i tij në Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.996Z

Presidenti austriak, Fischer viziton Shqipërinë

Presidenti austriak, Heinz Fischer do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri dhe në Malin e Zi duke filluar nga java e ardhshme. Fischer do të vizitojë Shqipërinë të martën e ardhshme dhe Malin e Zi ditën e mërkurë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama