Rezultate te kerkimit per termin: +Fischer

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.388Z

Rama takim me Presidentin austriak, e njeh me reformat e qeverisë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Austri është takuar sot me presidentin e vendit Heinz Fischer. Kryeministri Rama e njohu Presidentin Fischer me reformat e qeverisë në luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar. Gjithashtu kreu i qeveris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.637Z

Kritikë për një kritikë

OPINION nga RUBEN AVXHIU Një kritikë e shkrimtarit anglez Tibor Fischer ndaj librit të fundit të botuar në Angli nga Ismail Kadare, "Aksidenti", e përkthyer në shqip nga disa gazeta shqiptare përmban një mal me pasaktësi.Më e dukshmja që bie në... Një kritikë e shkrimtarit anglez Tib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.286Z

ILDKP, Nishani: Konfliktet mes institucioneve zgjidhen sipas Kushtetutës

TIRANE- Në një konferencë me homologun e tij austriak, Presidenti Bujar Nishani i është përgjigjur interesimit të mediave pas rrëzimit të dekretit për ligjin e ILDKP-së. Presidenti u shpreh se zgjidhja e konflikteve mes institucioneve do zgjidhet ashtu siç e parashikon Kushtetuta. &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.280Z

Presidenti Austrisë viziton sot Tiranën, takime me krerët e shtetit

Presidenti i Republikes se Austrise, Heinz Fischer, do të qëndrojë sot në Tiranë për një vizitë zyrtare. Gjatë vizitës së tij kreu i shtetit austriak do të mirëpritet nga homologu i tij shqiptar Bujar Nishani, i cili do ta nderojë edhe me Dekoraten e Flamurit Kombetar. Fischer do të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.927Z

Supertalenti i Ajax, kopja e Bergkamp

Supertalenti holandez, Viktor Fischer vazhdon të mahnitë të gjithë më formën e tij. 18 vjeçari i Ajax po shënon gola në sukseset e Ajax duke zënë vend të rëndësishëm te gjigandi holandez. Fischer shënoj 2 gola në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.844Z

Thaçi, falenderon kryeministrin çek për mbështetjen ndaj Kosovës

Kryeministri Hashim Thaçi ka falënderuar Republikën e Çekisë dhe popullin e saj për përkrahjen dhe mbështetjen që i ka dhënë shtetit të Kosovës. Gjatë takimit me homologun e tij çek, Jan Fischer, Thaçi gjithashtu ka vlerësuar angazhimin e kontingjentit &ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.050Z

BE-ja shumë larg “Shteteve të Bashkuara të Evropës”

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer, vlerësoi se shtetet e BE-së ende janë shumë larg “Shteteve të Bashkuara të Evropës” dhe kërkoi punë të mëtutjeshme në procesin e integrimeve.Në takimin e krerëve të Zvicrës, Gjermanisë, Lihtenshtajnit dhe Austrisë, Fischer kërkoi th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama