Rezultate te kerkimit per termin: +Fischer

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.927Z

Supertalenti i Ajax, kopja e Bergkamp

Supertalenti holandez, Viktor Fischer vazhdon të mahnitë të gjithë më formën e tij. 18 vjeçari i Ajax po shënon gola në sukseset e Ajax duke zënë vend të rëndësishëm te gjigandi holandez. Fischer shënoj 2 gola në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.844Z

Thaçi, falenderon kryeministrin çek për mbështetjen ndaj Kosovës

Kryeministri Hashim Thaçi ka falënderuar Republikën e Çekisë dhe popullin e saj për përkrahjen dhe mbështetjen që i ka dhënë shtetit të Kosovës. Gjatë takimit me homologun e tij çek, Jan Fischer, Thaçi gjithashtu ka vlerësuar angazhimin e kontingjentit &ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.050Z

BE-ja shumë larg “Shteteve të Bashkuara të Evropës”

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer, vlerësoi se shtetet e BE-së ende janë shumë larg “Shteteve të Bashkuara të Evropës” dhe kërkoi punë të mëtutjeshme në procesin e integrimeve.Në takimin e krerëve të Zvicrës, Gjermanisë, Lihtenshtajnit dhe Austrisë, Fischer kërkoi th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.829Z

Raporte të shkëlqyeshme bilaterale Kosovë-Çeki

Gjatë takimit me homologun e tij çek, Jan Fischer, të mërkurën në Prishtinë, Thaçi po ashtu ka vlerësuar angazhimin e kontingjentit çek, në kuadër të trupave të KFOR-it për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe në rajon.Gjatë takimit, Thaçi ka njoftuar homologun e tij F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.377Z

Një vështrim Shqipërisë

Në një intervistë për televizionin Top-Channel (TC), studiuesi amerikan i historisë së Shqipërisë, Bernd Fischer, shpalos një sërë pikëpamjesh për disa zhvillime të rëndësishme gjatë 100 vjetëve të pavarësisë, ndërkohë që shprehet optimist për të ardhmen e saj. Express, sje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.392Z

Rama takon Presidentin e Austrise

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur vizitën e tij zyrtare në Austri ku është takuar tw hwnwn me presidentin e vendit, Heinz Fischer. Kreu i Qeverisë e falenderoi presidentin austriak Fischer për ndihmën e vazhdueshme që vendi i tij i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.321Z

Presidenti austriak iu adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës

Presidenti austriak Heinz Fischer gjatë vizitës së tij dyditore në Kosovës, sot do t'iu adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalë rasti, në seancën solemne për nderë të tij, e cila do të mbahet në orë 09:30. Me gjithë bllokadën e partive opozitarë që po i bëjn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama