Rezultate te kerkimit per termin: +Fischer

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.050Z

BE-ja shumë larg “Shteteve të Bashkuara të Evropës”

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer, vlerësoi se shtetet e BE-së ende janë shumë larg “Shteteve të Bashkuara të Evropës” dhe kërkoi punë të mëtutjeshme në procesin e integrimeve.Në takimin e krerëve të Zvicrës, Gjermanisë, Lihtenshtajnit dhe Austrisë, Fischer kërkoi th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.829Z

Raporte të shkëlqyeshme bilaterale Kosovë-Çeki

Gjatë takimit me homologun e tij çek, Jan Fischer, të mërkurën në Prishtinë, Thaçi po ashtu ka vlerësuar angazhimin e kontingjentit çek, në kuadër të trupave të KFOR-it për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe në rajon.Gjatë takimit, Thaçi ka njoftuar homologun e tij F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.377Z

Një vështrim Shqipërisë

Në një intervistë për televizionin Top-Channel (TC), studiuesi amerikan i historisë së Shqipërisë, Bernd Fischer, shpalos një sërë pikëpamjesh për disa zhvillime të rëndësishme gjatë 100 vjetëve të pavarësisë, ndërkohë që shprehet optimist për të ardhmen e saj. Express, sje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.392Z

Rama takon Presidentin e Austrise

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur vizitën e tij zyrtare në Austri ku është takuar tw hwnwn me presidentin e vendit, Heinz Fischer. Kreu i Qeverisë e falenderoi presidentin austriak Fischer për ndihmën e vazhdueshme që vendi i tij i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.321Z

Presidenti austriak iu adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës

Presidenti austriak Heinz Fischer gjatë vizitës së tij dyditore në Kosovës, sot do t'iu adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalë rasti, në seancën solemne për nderë të tij, e cila do të mbahet në orë 09:30. Me gjithë bllokadën e partive opozitarë që po i bëjn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.518Z

Spartaku ndihmon tifozin e plaçkitur 102-vjeçar

Tifozi emblematik i Spartak Moskës Otto Fischer është grabitur në banesën e tij duke i marrë kursimet e gjithë jetës. Ata i kanë vjedhur Fischerit 11 mijë euro që 102-vjeçari i kishte kursyer për një jetë të tërë. Por klubi i Spartakut të Moskës nuk e la të dëshpërohej tifozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.820Z

Edi Rama takon presidentin e Austrisë

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin Arben Ahmetaj ndodhen në Vjenë për një vizitë zyrtare njëditore, ku janë takuar me presidentin e Austrisë, Heinz Fischer. Siç njofton Departamenti i Komunikimit në kryeministri, gjatë kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama