Rezultate te kerkimit per termin: +Fisnik +Rexhepi

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.609Z

Policët serbë do të marrin pagat deri më 15 maj

Prishtinë-Në takimin e përbashkët të Bordit për sundimin e ligjit është marrë vendim që rreth 300 policë serb të vetë-pezulluar nga struktura policore e Kosovës që nga dita e shpalljes së pavarësisë së vendit, të paguhen deri më 15 maj. Ata të cilët nuk do të kthehen deri në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.066Z

Përfshirje ndërkombëtare për vjedhjen në Polici?

Policia e Kosovës ka kthyer në punë, zyrtarët e saj të suspenduar me rastin e vjedhjes në dhomën e provave. Duke mos u degraduar, të njëjtit janë kthyer në pozita të të njëjtit nivel, por janë vendosur në vende të ndryshme të punës. Në këtë rast, nënkolonel Fatos Haziri, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.100Z

Kostoja e nje udhetimi per ne BE

Albana Isufi Kosovaret vazhdojne te kene telashe udhetimi per ne shtetet e jashtme. Derisa shtetet e rajonit po negociojne me Komisionin Evropian per lehtesim apo liberalizim te vizave, Kosova mbetet ende jashte ketij procesi, per shkak te mosnjohjes nga pese shtetet e Unionit Evropian. Nderkohe, de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.446Z

Ndihmat ruse perforcojne barrikadat

Ajo e cila për tre ditë konsiderohej si ndihmë humanitare, rezultoi se nuk është e tillë. 25 kamionët rusë që hynë në veri të Kosovës, përmbajnë pajisje dhe aksesore të tjerë për të ndihmuar serbët n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.977Z

"BE, heqje vizash per tere Ballkanin"

Komisioni Evropian pritet te diskutoje te henen e ardhshme (25 maj), me vendet anetare te BE-se raportet me te reja mbi arritjet qe vendet e rajonit kane bere ne lidhje me regjimin e lire te vizave. Iniciativa Evropiane per Stabilitet (ESI), vlereson se kjo eshte koha kur duhet te merren vendime kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.513Z

Kosovë, gati pasaportat diplomatike

Zyrtarët e Kosovës pritet të pajisen shumë shpejt me pasaporta diplomatike dhe zyrtare. Sipas mediave dhe deklaratave paraprake të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës, pas lëshimit të pasaportave të zakonshme për qytetarët e Republikës së Kosovës po bëhen gati për tu sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.599Z

Me 25 maj, Brukseli merr vendimin për heqjen e vizave me Ballkanin, pasiguri për Kosovën

Javën e ardhshme, dihet nëse Komisioni Evropian do të liberalizojë regjimin e vizave me ndonjërin nga vendet e Ballkanit. Por, një gjë është e sigurt - Kosova sërish mbetet jashtë këtij procesi. ESI kërkon nga Komisioni Evropian heqjen e plotë të vizave për qytetarët e BallkanitTë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama