Rezultate te kerkimit per termin: +Fisnik +Rexhepi

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.446Z

Ndihmat ruse perforcojne barrikadat

Ajo e cila për tre ditë konsiderohej si ndihmë humanitare, rezultoi se nuk është e tillë. 25 kamionët rusë që hynë në veri të Kosovës, përmbajnë pajisje dhe aksesore të tjerë për të ndihmuar serbët n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.977Z

"BE, heqje vizash per tere Ballkanin"

Komisioni Evropian pritet te diskutoje te henen e ardhshme (25 maj), me vendet anetare te BE-se raportet me te reja mbi arritjet qe vendet e rajonit kane bere ne lidhje me regjimin e lire te vizave. Iniciativa Evropiane per Stabilitet (ESI), vlereson se kjo eshte koha kur duhet te merren vendime kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.513Z

Kosovë, gati pasaportat diplomatike

Zyrtarët e Kosovës pritet të pajisen shumë shpejt me pasaporta diplomatike dhe zyrtare. Sipas mediave dhe deklaratave paraprake të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës, pas lëshimit të pasaportave të zakonshme për qytetarët e Republikës së Kosovës po bëhen gati për tu sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.599Z

Me 25 maj, Brukseli merr vendimin për heqjen e vizave me Ballkanin, pasiguri për Kosovën

Javën e ardhshme, dihet nëse Komisioni Evropian do të liberalizojë regjimin e vizave me ndonjërin nga vendet e Ballkanit. Por, një gjë është e sigurt - Kosova sërish mbetet jashtë këtij procesi. ESI kërkon nga Komisioni Evropian heqjen e plotë të vizave për qytetarët e BallkanitTë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.680Z

Kosova, polisa sigurimi për maqedonasit

Këshilltari politik në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës, Fisnik Rexhepi, ka thënë se çështja e reciprocitetit për sigurim edhe për shtetasit maqedonas do të shqyrtohet së shpejti, megjithëse kjo duhet të rregullohet me Ligj. "Do të shqyrtohet mundësia për recip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.294Z

Botërori (U19), Kosova përfaqësohet me 5 boksierë

Kosova do të përfaqësohet me katër boksierë e një boksiere në Kampionatin botëror të boksit për të rinj, që do të nisë më 14 prill në Sofje të Bullgarisë. Kosovën në Botëror do ta përfaq&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.953Z

Serbet kriminele ne polici, ministria akuzon UNMIK-un

Pas arrestimit te dy pjesetareve serbe te Policise se Kosoves nga Eulex-i nen dyshimin se kane kryer krime lufte ne vitet 98-99, Ministria e Puneve te Brendshme  fajeson Adminstraten e Unmik-ut per rekrutim dhe verifikim jo adekuat te se kaluares se njerezve qe ka futur ne radhet e Sherbimit Po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama