Rezultate te kerkimit per termin: +Fisnik +Rexhepi

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.953Z

Serbet kriminele ne polici, ministria akuzon UNMIK-un

Pas arrestimit te dy pjesetareve serbe te Policise se Kosoves nga Eulex-i nen dyshimin se kane kryer krime lufte ne vitet 98-99, Ministria e Puneve te Brendshme  fajeson Adminstraten e Unmik-ut per rekrutim dhe verifikim jo adekuat te se kaluares se njerezve qe ka futur ne radhet e Sherbimit Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.445Z

Kosovë, javën e ardhshme nis dialogu për vizat

PRISHTINë- Rekomandimi i Parlamentit Evropian, që Komisioni Evropian edhe me Kosovën të nisë dialogun për liberalizim vizash, duket se do të nisë së zbatuari javën e ardhshme. Një delegacion ekspertësh të Komisionit Evropian do të takohen të mërkurën e ardhshme, për tri ditë radha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.622Z

A po zgjidhet problemi me policët serbë?

Kanë mbetur vetëm edhe katër ditë, deri kur policët serbë mund të mbajnë statusin e të pezulluarve me pagesë. Nëse rreth 300 policët serbë, që bojkotojnë punën nga shkurti i vitit 2008, nuk kthehen në punë deri më 15 maj, pagat do t‘u ndërpriten. Ata do të trajtohen si punonj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.006Z

Kosovë-Maqedoni nga marsi lëvizja vetëm me letërnjoftime

KOSOVË- Lëvizja Maqedoni-Kosovë dhe anasjelltas pritet që të bëhet vetëm me letërnjoftime pa pasur nevojë për pasaporta. Marrëveshja mes dy vendeve fqinje pritet të nëshkruhet në muajin mars. Kushti i vetëm që pengonte n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.053Z

Pse po vonojnë kaq shumë targat RKS

Ishte premtuar se targat e reja të automjeteve me shkurtesën RKS, do të lëshohen në vjeshtën e vitit të kaluar. Pastaj se kjo do të ndodhë në qershor të këtij viti. Asnjërin premtim, Ministria e Punëve të Brendshme nuk e ka mbajtur. Tash nuk dihet nëse këto targa do të lëshohen k�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.332Z

Tahiri: Raportimi për mëditjet nuk është i vërtetë

(E plotësuar) Kabineti i Zëvendëskryeministres dhe Udhëheqëses së Dialogut Teknik, Edita Tahiri, ka reaguar ndaj lajmeve të plasura në media për mëditjet dhe përbërjen e delegacionit të Kosovës në kuadër të dialogut teknik."Fillimisht, i bëjmë me dije opinionit të gjerë se infor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.794Z

Riatdhesimi i kosovareve, me 2010

Luljeta Krasniqi* Procesi i riatdhesimit te kosovareve pa leje qendrimi ne shtetet perendimore, sipas zyrtareve te Ministrise se Puneve te Brendshme, do te pershpejtohet, per shkak te permbushjes se kritereve te procesit te liberalizmit te vizave dhe integrimit te Kosoves ne Bashkimin Evropian. Kesh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama