Rezultate te kerkimit per termin: +Fisnik +Rexhepi

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.852Z

VV: Policia dhunoi protestuesit, Rexhepi: Forca e përdorur, minimale

PRISHTINË- Dje qindra aktivistë të Lëvizjes Vetvendosja ndërmorën një aksion për të ndaluar hyrjen e mallrave serbe në Kosovë, Në dy pikat kufitare, përkatësisht në Merdare dhe në Dheun e Bardhë. Protesta e tyre nisi nën moton “Sot, Serbia nuk kalon”, por u shpërnda n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.484Z

Bajram Rexhepi për “Skandalin e pasaportave”: Drejtësia më në fund foli

Ish-Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka deklaruar se është i kënaqur që më në fund Gjykata vendosi drejtësi për skandalin e pasaportave, duke i dënuar përgjegjësit kryesor me gjithsejtë 49 vjet. “Drejtës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.135Z

Keshilltari i MB: Serbet, me avaz te vjeter

Keshilltari i Ministrit per Pune te Brendshme te Kosoves, Fisnik Rexhepi tha se delegacioni serb "ka vazhduar me avazin e vjeter qe te njoftojne zyren e Kombeve te Bashkuara ne Beograd se do ta vizitojne Kosoven". Ketu Rexhepi evidentoi se "sipas ligjit eshte e percaktuar qarte se duhet te kontaktoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.363Z

Kosove konfiskim targave te reja serbe

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Bajram Rexhepi ka urdhëruar sekuestrimin e targave të Serbisë, të lëshuara nga ky vend për rajonet e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari i ministrit, Fisnik Rexhepi, i cili ka sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.461Z

Kosova dialog për vizat. Grupi i KE shkon në Kosovë

PRISHTINE-Rekomandimi i Parlamentit Evropian, që Komisioni Evropian të nisë dialogun për liberalizim vizash edhe me Kosovën, duket se do të nisë së zbatuari këtë jave. Një delegacion ekspertësh të Komisionit Evropian do të takohen të mërkurën, për tre ditë radhazi në Prishtinë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.971Z

Targat serbe ne Kosove

Ne te ardhmen sipas marreveshjes qeveria e Serbise nuk do te leshoje me targa te vecanta per makinat e serbeve-kosovare e as policia e Kosoves nuk do te konfiskoje targat e reja qe jane leshuar ne veri te Mitrovices dhe tere Kosoven. Por keshilltari politik i ministrit te Brendshem kosovar Fisnik R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.444Z

Targat e reja serbe provokim i ri i Beogradit

Një provokim të ri të Beogradit, e konsideruan autoritetet në Prishtinë lëshimin e targave të reja serbe të cilat përfshijnë edhe Kosovën si pjesë të Serbisë. Ky vendim duket se synon të detyrojë banorë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama