Rezultate te kerkimit per termin: +Fixhi

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.069Z

Tërmet i fuqishëm me mangnitudë 8,1 ballë në Oqeanin Paqësor

Lëkundje të fuqishme janë ndjerë të mërkurën në mbrëmje në Oqeanin Paqësor. Pas këtyre lëkundjeve të forta qëndra e monitorimit të cunameve në Oqeanin Paqësor ka lëshuar alarmin për një cunam që mund të godasë ishujt jug-perëndimorë të Paqësorit. Epiqendra e lëkundjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.188Z

Tërmet i fuqishëm në oqeanin Paqësor

Pas këtyre lëkundjeve të forta, qendra e monitorimit të cunameve në oqeanin Paqësor ka lëshuar alarmin për një cunami që mund të godasë ishujt jug-perëndimorë të Paqësorit. Epiqendra e lëkundjeve sizmike është regjistruar në afërsi të arkipelagut Santo.Lëkundjet kanë qënë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.791Z

Festohet Viti i Ri ne Zelande

Zelanda e Re është tashmë në vitn 2011. Pamjet e transmetuara në rrjetet ndërkombëtare tregojnë qiellin e Okland të mbushur nga fishekzjarret. Të parat vende që kanë hyrë në vitin e ri janë shtetet e vogla n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.937Z

Sa u bënë?

Pavarësia e Kosovës të hënën është njohur nga Fixhi. Por, zyrtarët kosovarë ende nuk e dinë se sa është numri i shteteve që e kanë njohur realitetin e krijuar në Kosovë më 17 Shkurt 2008. Hajredin Kuçi, me ironi, premtoi se së shpejti do t’i numërojnë të gjitha njohjet. Qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.947Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.466Z

Siri lirohen paqeruajtesit e OKB-se

32 paqeruajtësit filipinas të Organizatës së Kombeve të Bashkuara që ishin bllokuar në luftime në Lartësitë Golan, në territorin siriane të pushtuar nga Izraeli u çliruan. Lajmi u njoftua nga një zëdhënës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.257Z

Turi i krereve kosovare ne SHBA

Kryeministri, Presidenti dhe ministri i Jashtem i Kosoves, gjate qendrimit ne Uashington kane pasur takime me ambasadore, nga dhjetera shtete te Afrikes, Azise, Lindjes se Mesme dhe Evropes si Gaboni, Kenia, Sao Tome dhe Principe, Bahreini, Katari, Arabia Saudite, Ruanda, Togo, Iraku, Franca, Papa G

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama