Rezultate te kerkimit per termin: +Fixhi

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.765Z

Hoxhaj kërkon njohjen nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj pas qëndrimit në New York, ka vazhduar vizitën e tij disa ditore në shtete të Oqeanisë.Ministri Hoxhaj sot ka qëndruar në Republikën e Ishujve Fixhi, ku ka zhvilluar shumë takime me përfaqësues të këtij shteti. Hoxhaj është pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.091Z

Tërmet në Fixhi, alarm për cunam

Një tërmet me magnitudë 7.2 goditi Fixhin, duke aktivizuar një alarm për cunami për disa ishuj në Oqeanin Paqësor. Tërmeti e kishte epiqendrën 280 km larg brigjeve të kryeqytetit Suva të ishullit Fixhi. Alarmi është dhënë për zonat 300 km rreth epiqendrës, për shkak se thellësia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.716Z

Fixhi,gjendje emergjence nga përmbytjet

Në fixhi është deklaruar gjendja e emergjencës pas përmbytjeve të mëdha që kanë perfshirë këtë vend në ishujt e paqësorit. Reshjet e dendura kanë përmbytur rrugë ndërsa kanë shkaktuar edhe viktima. Besohet se të paktën 7 persona mund të kenë humbur jetën pasi janë rrëmbyer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.267Z

Arrin nota verbale e njohjes së Kosovës nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pranuar notën verbale dhe një letër për njohjen zyrtare të Republikës së Kosovës nga Republika e Fixhit.Në përputhje të plotë me njoftimin e para dy ditëve të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.604Z

Rekord botëror, Fixhi-Mikronezi del 38-0!

Një gol i pësuar thuajse çdo dy minuta. Kishte ndodhur edhe përpara disa ditësh, duke humbur 30-0 ndaj Tahitit, por kishte shkuar një gol larg rekordit së prapthi. Tani Mikronezia e arriti rekordin e saj negativ duke humbur 38-0 ndaj Ishujve Fixhi në ndeshjen e dytë të Pacific Games, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.363Z

Fixhi zyrtarizon njohjen e Kosoves

Në Ministrinë e Jashtme të Kosovës ka mbërritur nota verbale që zyrtarizon njohjen e shtetit ballkanas nga Republika e Fixhit. Lajmin e ka bërë të ditur dikasteri në fjalë përmes një komunikate për shtyp, në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.998Z

Termet 8.1 balle ne Paqesor

Qendra e monitorimit te tsunameve ne Oqeanin Paqesor ka leshuar alarmin per nje tsunam qe mund te godase ishujt jugperendimore te Paqesorit pas regjistrimit te disa lekundjeve sizmike ne arkipelagun e Santo. Lekundjet kane qene te nje magnitude 8.1 te shkalles Richter dhe jane ndjere edhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama