Rezultate te kerkimit per termin: +Fixhi

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.716Z

Fixhi,gjendje emergjence nga përmbytjet

Në fixhi është deklaruar gjendja e emergjencës pas përmbytjeve të mëdha që kanë perfshirë këtë vend në ishujt e paqësorit. Reshjet e dendura kanë përmbytur rrugë ndërsa kanë shkaktuar edhe viktima. Besohet se të paktën 7 persona mund të kenë humbur jetën pasi janë rrëmbyer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.267Z

Arrin nota verbale e njohjes së Kosovës nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pranuar notën verbale dhe një letër për njohjen zyrtare të Republikës së Kosovës nga Republika e Fixhit.Në përputhje të plotë me njoftimin e para dy ditëve të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.604Z

Rekord botëror, Fixhi-Mikronezi del 38-0!

Një gol i pësuar thuajse çdo dy minuta. Kishte ndodhur edhe përpara disa ditësh, duke humbur 30-0 ndaj Tahitit, por kishte shkuar një gol larg rekordit së prapthi. Tani Mikronezia e arriti rekordin e saj negativ duke humbur 38-0 ndaj Ishujve Fixhi në ndeshjen e dytë të Pacific Games, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.363Z

Fixhi zyrtarizon njohjen e Kosoves

Në Ministrinë e Jashtme të Kosovës ka mbërritur nota verbale që zyrtarizon njohjen e shtetit ballkanas nga Republika e Fixhit. Lajmin e ka bërë të ditur dikasteri në fjalë përmes një komunikate për shtyp, në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.998Z

Termet 8.1 balle ne Paqesor

Qendra e monitorimit te tsunameve ne Oqeanin Paqesor ka leshuar alarmin per nje tsunam qe mund te godase ishujt jugperendimore te Paqesorit pas regjistrimit te disa lekundjeve sizmike ne arkipelagun e Santo. Lekundjet kane qene te nje magnitude 8.1 te shkalles Richter dhe jane ndjere edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.088Z

Helikopteri humb kontrollin gjatë uljes

Një helikopter me 6 turistë ka humbur kontrollin gjatë uljes në Fixhi ditën e mërkurë. Video e filmuar në ResortinTreasure Island tregon momentin tmerrues se si helikopteri përplaset me një pemë. 6 pasagjerët së bashku me pilotin u larguan pa dëme fizike nga incidenti. Autoritetet e av

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.069Z

Tërmet i fuqishëm me mangnitudë 8,1 ballë në Oqeanin Paqësor

Lëkundje të fuqishme janë ndjerë të mërkurën në mbrëmje në Oqeanin Paqësor. Pas këtyre lëkundjeve të forta qëndra e monitorimit të cunameve në Oqeanin Paqësor ka lëshuar alarmin për një cunam që mund të godasë ishujt jug-perëndimorë të Paqësorit. Epiqendra e lëkundjeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama