Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
LSI merr masat për protestën e nesërme: Ja si të mbroheni nga gazi i Ramës (Video)
  • 2019-03-04

LSI merr masat për protestën e nesërme: Ja si të mbroheni nga gazi i Ramës (Video)

Nesër opozita pritet që të zhvillojë protestën e radhës para Parlamentit, ku do të mbahet edhe seanca plenare. Opozita duket se po përgatitet për ti bërë ballë çdo sulmi të policisë dhe këtë e tregon edhe një video e publikuar nga deputetja e LS-së, Florida Kërpaçi. Ajo ka nxje

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)
  • 2019-02-28

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)

  Baia do Sancho, Pernambuco, Brazil: plazhi më i bukur në botë Fiton Brazili. Plazhi i Lepujve të Lampedusës është i shtati në planet. Në Europë, më i dashur është plazhi spanjoll La Concha Plazhi më i bukur dhe më i dashur në botë është Baio do Sancho në Brazil, e ndjekur

SHBA, vandalizohet statuja e puthjes në Times Square (Foto)
  • 2019-02-20

SHBA, vandalizohet statuja e puthjes në Times Square (Foto)

Statuja e dedikuar për puthjen e Times Square, e cila ngrihet në Sarasota, Florida, u vandalizua një ditë pas vdekjes së George Mendonsa, i identifikuar si marinar, i cili më 14 gusht 1945 puthi infermieren Greta Zimmer Friedman për të festuar fundin e Luftës së Dytë Botërore. Në statuj

Nani e mbyll me Europën, kalon në MLS
  • 2019-02-18

Nani e mbyll me Europën, kalon në MLS

Luis Nani bëhet gati për të nisur një aventurë të re përtej Oqeanit. Sulmuesi i Sporting Lisbonës do ta vazhdojë karrierën e tij në Major League Soccer me ekipin e Orlando City-t, që ka vendosur të bëjë një goditje të madhe, e para që pas largimit të Kakasë. Nani do të përfitoj

No Pic available
  • 2019-02-16

Sulm me armë në SHBA, pesë të vrarë nga të shtënat

Një person ka vrarë pesë kolegë të tij të punës dhe ka plagosur pesë zyrtarë policorë. Ngjarja ka ndodhur në Illinois të Shteteve të Bashkuara. Zyrtarët policorë kanë qëlluar për vdekje sulmuesit, gjatë incidentit që ndodhi më 15 shkurt. Policia thotë se sulmuesi i dyshuar ësh

No Pic available
  • 2019-02-03

U futën në grevë urie, emigrantët e paligjshëm ushqehen me forcë

Agjencia e Emigracionit dhe Sigurisë së Kufirit konfirmoi se ka detyruar të ushqehen disa prej personave të mbajtur për emigracion të paligjshëm, pasi kishin filluar një grevë urie duke kërkuar lirimin e tyre. Sipas agjencisë, të paktën gjashtë persona janë ushqyer me forcë përmes t

No Pic available
  • 2019-02-01

Temperatura deri në -48 gradë në SHBA, 21 të vdekur

Moti i keq që ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka shkaktuar 21 viktima deri më tani. I ftohti, i shoqëruar me erë të acartë në Mineapolis të Minesotës ka bërë që të boshatisen rrugët. Miliona amerikanë po përjetojnë ato që mund të jenë ndoshta temperaturat më t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama