Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
Ushtria amerikane lançon gjeneratën e re të satelitëve të GPS-it
  • 2018-12-17

Ushtria amerikane lançon gjeneratën e re të satelitëve të GPS-it

Forcat ajrore amerikane janë duke bërë përgatitje për të lansuar gjeneratën e re të satelitëve të Sistemit për Pozicionim Global (GPS), me qëllim të sigurimit të saktësisë më të madhe duke synuar parandalimin e hapave të kundërshtarëve, përfshirë Rusinë. Satelitët e rinj të

Trump: CIA nuk fajësoi princin saudit për vrasjen e gazetarit
  • 2018-11-23

Trump: CIA nuk fajësoi princin saudit për vrasjen e gazetarit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se CIA nuk ka konstatuar se princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed Bin Salman ka urdhëruar vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Zyrtarët u thanë mediave amerikane se një operacion i tillë do të kishte nevojë për miratimin

SHBA, republikani Rick Scott fiton garën në Florida
  • 2018-11-19

SHBA, republikani Rick Scott fiton garën në Florida

Guvernatori i Floridës Rick Scott fitoi garën për në senatin amerikan një diferencë prej 10,000 votash, thanë zyrtarë shtetërorë të dielën, pas një rinumërimi manual të tyre, një javë pas zgjedhjeve. Scott, republikan dhe guvernatori i Floridës që nga viti 2011, u inkurajua nga pr

Nga refugjatët tek reperët, njihuni me fytyrat e reja të Kongresit (FOTO)
  • 2018-11-09

Nga refugjatët tek reperët, njihuni me fytyrat e reja të Kongresit (FOTO)

Nga më të rejat e zgjedhura te deputetja e parë myslimane: ka një bum të prezencës së gjinisë femërore    Ilhan Omar, së bashku me Rashida Tlaib është një nga gratë e para myslimane amerikane që është bërë deputete në SHBA. E zgjedhur në Dhomën e Përfaqësuesve për Minesot

No Pic available
  • 2018-11-07

I dyshuari për bombat postare do të mbahet në paraburgim

Një amerikan i akuzuar për dërgimin e 16 pakove-bombë në adresë të politikanëve të rëndësishëm demokratë dhe të kritikëve të Presidentit Trump u paraqitet të martën për herë të parë në një gjykatë federale të Nju Jorkut dhe gjykatësi urdhëroi që ai të mbahet i ndaluar p

No Pic available
  • 2018-11-07

SHBA: Demokratët shpallin fitoren në Dhomën e Përfaqësuesve

Demokratët shpallin fitoren për Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet e së martës, ndërsa republikanët duket se kanë mbajtur kontrollin e Senatit. Kryetarja e pakicës në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, në krah të figurave të tjera me peshë, doli para mbështetësve demokratë

Zgjedhjet për Kongresin, Fb bllokon 115 profile për ndërhyrje
  • 2018-11-06

Zgjedhjet për Kongresin, Fb bllokon 115 profile për ndërhyrje

Facebook bllokoi menjëherë 30 llogari të platformës së saj dhe 85 në Instagram, të dyshuara për përfshirje në një plan për të ndërhyrë në zgjedhjet e mes mandatit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmi u njoftua nga kompania e Mark Zuckerberg, duke shpjeguar se ky aktivitet mun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama