Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
Midterm 2018, nga transgjinorët te kandidatët myslimanë (Foto)
  • 2018-11-04

Midterm 2018, nga transgjinorët te kandidatët myslimanë (Foto)

Në 6 nëntor, të martën, SHBA-të mund të zgjedhin guvernatorin e parë transgjinor, por edhe gruan e parë afro-amerikane në drejtimin e një shteti amerikan. Këto janë fytyrat e kandidatëve të zgjedhjeve të mes mandatit 2018, që mund të ndryshojnë historinë e Amerikës. Christine Hal

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë
  • 2018-11-04

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë

Të martën në 6 nëntor, SHBA-të do tu kthehen votimeve për zgjedhjet Midterm, emër me të cilin përkufizohen zgjedhjet e mes mandatit. Në lojë nuk është Shtëpia e Bardhë, por Kongresi që do të rinovohet në pjesën më të madhe. Amerikanët do të zgjedhin 435 deputetë dhe 35 senato

Zgjedhjet e mes mandatit, fyerje mes Trumpit dhe Obamës
  • 2018-11-04

Zgjedhjet e mes mandatit, fyerje mes Trumpit dhe Obamës

Trump? Ai është një “gënjeshtar” i cili “mbjell urrejtje dhe frikë”. Obama? “Ai ka pak intuitë dhe mendje”, nëse fiton vala blu e demokratëve, “do të jetë një valë kriminale”. Parashikohet një duel presidencial i ashpër, diçka që kurrë

No Pic available
  • 2018-11-03

Sulm me armë në Florida, 3 të vdekur dhe 5 të plagosur

Tre viktima dhe pesë të plagosur është bilanci i një sulmi me armë në një qendër joga brenda zonës tregtare të Tallahassee, në Florida. Lajmi është bërë i ditur nga shefi i policisë  Michael DeLeo, që shpjegoi :- Shumë persona janë përpjekur që të shpëtojnë jo vetëm veten

No Pic available
  • 2018-10-26

SHBA: Policia arreston një person në lidhje me pakot-bomba

Policia arreston një person i cili dyshohet të jetë autor i ngjarjes së dërgimit të pakove bombë në adresë të kritikëve të presidentit Donald Trump.  Personi është ndalur më zonën Majemit, në shtetin e Floridës njoftuan burime nga policia. Ndërkohë sot janë gjetur dy pako të t

Zbulohen dy pako të reja bombë, shkon në 12 numri i tyre
  • 2018-10-26

Zbulohen dy pako të reja bombë, shkon në 12 numri i tyre

Dy pako të reja bombë janë sinjalizuar nga autoritetet amerikane. E para ishte adresuar për senatorin Cory Booker, një nga zërat më kritikë të Donald Trumpit. Lënda është gjetur në Florida, ku në këto orë agjentët dhe policia janë vënë në kërkim të Unbomber-it. Në të vërtet

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)
  • 2018-10-25

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)

Pako me bomba iu dërguan ish-presidentin amerikan, Barack Obama, ish-Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton dhe në zyrat e CNN në Nju Jork. Hetimi do të duhet të verifikojë nëse ka një atentator, i cili synon kundërshtarët e presidentit Donald Trump, disa ditë para zgjedhjeve të mes man

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama