Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
Uragani Michael në SHBA, shkon në 6 numri i viktimave
  • 2018-10-12

Uragani Michael në SHBA, shkon në 6 numri i viktimave

Të paktën 6 persona kanë vdekur nga uragani Michael, i cili është përplasur në brigjet e Shtevece të Bashkuara të Amerikës. Mes viktimave, katër ishin në kontenë e Gradsenit, në Florida, ndërsa një fëmijë 11 vjeç ka humbur jetën në kontenë e Seminoles, në Xhorxhia. Një person

No Pic available
  • 2018-10-11

Uragani Michael zbarkon në Florida, më i keqi në 100 vitet e fundit

Uragani Michael, i cili zbarkoi në Florida të Shteteve të Bashkuara është një stuhi e kategorisë së katërt. Sipas mediave të huaja ai është uragani më i keq që ka prekur vendin në 100 vitet e fundit. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku tokën pranë Plazhit Meksiko.

No Pic available
  • 2018-10-09

Trump: Nuk do e shkarkoj zv/prokurorin e përgjithshëm

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se nuk ka në plan ta shkarkojë zëvendësprokurorin e Përgjithshëm, Rod Rosenstein, që mbikëqyr hetimin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Ndërsa dilte nga Shtëpia e Bardhë dje

Hotelet e VIP-ave, nga Giorgio Armani te Cristiano Ronaldo (Foto)
  • 2018-09-29

Hotelet e VIP-ave, nga Giorgio Armani te Cristiano Ronaldo (Foto)

Cristiano Ronaldo. Pestana CR7 Hotel (Portugali) Dubai, New York, Ibiza: njihuni me hotelet e disa protagonistëve të mëdhenj të grupit jet Francis Ford Coppola nuk kishte asnjë dyshim dhe zgjodhi Italinë. Lionel Messi ka një hotel në Ibiza dhe CR7 ka zgjedhur vendin amë në Portugali. Këtu

Studenti hyn në bordin e avionit, dyshohet se kishte një plan! (Foto)
  • 2018-09-21

Studenti hyn në bordin e avionit, dyshohet se kishte një plan! (Foto)

Ai e parkoi makinën në Melburn Airport të Orlandos, në Florida. Kaloi mbi gardh dhe u ngjit i pa shqetësuar në kabinën e pilotimit të linjës ajrore amerikane American Airlines. Protagonisti i çështjes është Nishal Sankat, një student 22 vjeçar me licencë pilotimi komercial, por jo t

SHBA, sulm me armë në një kompleks pallatesh, dhjetë të plagosur
  • 2018-09-04

SHBA, sulm me armë në një kompleks pallatesh, dhjetë të plagosur

Dhjetë persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë në San Bernardino të Kalifornisë, brenda një kompleksi pallatesh. Tre prej tyre janë në gjendje të rëndë, konfirmoi zëdhënësi i policisë së San Bernardino, kapiteni Richard Lawhead. Të shtëna me armë shpërthyen pap

Gratë që punojnë në Burgun e Guantanamos!
  • 2018-08-19

Gratë që punojnë në Burgun e Guantanamos!

Në fund të janarit, Presidenti Donald Trump nxori një urdhër ekzekutiv për ta mbajtur të hapur kampin e ndalimit në Guantanamo të Kubës. 40 të burgosur vazhdojnë të jenë në Guantanamo. Në mbi 10 vjet në Guantanamo, ndaj pjesës më të madhe të tyre nuk janë ngritur akuza. Korrespo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama