Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
Sulmi me dron, befason Maduro: Do pranoja ndihmën e FBI për hetimin!
  • 2018-08-12

Sulmi me dron, befason Maduro: Do pranoja ndihmën e FBI për hetimin!

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro ka thënë se do të lejojë agjentët e FBI të SHBA të hyjnë në vend që të ndihmojnë në hetimin e tentativës së vrasjes kundër tij një javë më parë. Presidenti tha se besonte se njerëzit e përfshirë janë fshehur në Florida, Peru dhe Kolumbi

Trump mbron armët duke thumbuar Londrën: I ngjan një zone lufte
  • 2018-05-05

Trump mbron armët duke thumbuar Londrën: I ngjan një zone lufte

Në Londër është rritur shqetësimi i autoriteteve për numrin e lartë të vrasjeve dhe plagosjeve me thikë që po terrorizojnë qytetin dhe e kanë katapultuar në krye të listës së kryeqyteteve më të dhunshme të botës. Shqetësimin e ka shprehur edhe Presidenti amerikan Donald Trump, i

Të shtëna në një restorant në SHBA, 3 të vdekur e 4 të plagosur
  • 2018-04-22

Të shtëna në një restorant në SHBA, 3 të vdekur e 4 të plagosur

Një person i armatosur ka hapur zjarr  në një restorant të periferisë së Nashville, në Tenesi të SHBA-ve. Bilanci është tre të vrarë dhe të paktën katër të plagosur. Lajmi bëhet i ditur nga policia, e cila ka saktësuar që një klient është përballur me agresorin dhe i ka hequr

Times publikon listën e personave me më shumë ndikim në 2018
  • 2018-04-20

Times publikon listën e personave me më shumë ndikim në 2018

Revista Time ka publikuar listën e 100 personave me më së shumti ndikim në botë, duke përfshirë në numër rekord të 45 grave dhe 45 personave nën moshën 40 vjeçare. Lista e 100 personave me më së shumti ndikim është gjithmonë reflektim i momentit derisa tani duket shumë më ndryshe

Trump: Largohem, nëse takimi me Kim Jong Un nuk jep rezultate
  • 2018-04-19

Trump: Largohem, nëse takimi me Kim Jong Un nuk jep rezultate

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se nëse negociatat me liderin korean-verior, Kim Jong-un nuk do të jenë të frytshme, ai do të largohet. Në një konferencë të përbashkët, Trump dhe kryeministri japonez, Shinzo Abe ka thënë se duhet të mbahet presion maksimal ndaj Koresë Ver

No Pic available
  • 2018-04-19

Ska marrëveshje Trump-Abe, Tokio do paguajë tarifën e çelikut

Donald Trump dhe Shinzo Abe nuk gjetën një marrëveshje që do ta përjashtonte Tokion nga detyrimet amerikane për çelikun dhe aluminin, në takimin që patën mes tyre. Ata e raportuan mungesën e një arritje së bashku në fund të vizitës dy-ditore të Kryeministrit japonez në rezidencën

Hiqen nga tregu mbi 200 milionë vezë me salmonelë
  • 2018-04-16

Hiqen nga tregu mbi 200 milionë vezë me salmonelë

Më shumë se 200 milionë vezë janë tërhequr nga tregu, për shkak se janë kontaminuar nga baktere. Njoftimi është publikuar në Food & Drug Administration (FDA), ku thuhet se vezët e transportuara nga ferma në Karolinën e Veriut janë me salmonelë. Ky bakter mund të shkaktojë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama