Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
Çrregullimet e ushqimit përbëjnë rrezik serioz për shëndetin e gojës
  • 2018-04-10

Çrregullimet e ushqimit përbëjnë rrezik serioz për shëndetin e gojës

Kurat e dhëmbëve dhe mishrave të tyre mund të përmirësojnë marrëdhëniet me trupin tuaj. Çrregullimet e ushqimit, të tilla si anoreksia dhe bulimia mund të vënë në rrezik shëndetin e gojës, si për të metat pasuese ushqyese që rrjedhin prej tyre, nganjëherë të lidhura me sëmun

No Pic available
  • 2018-03-26

Remington, prodhuesi më i madh i armëve në SHBA shpall falimentin

Një nga prodhuesit më të vjetër dhe më të njohur të armëve në SHBA, Remington Outdoor, ka paraqitur kërkesë për falimentim pas shitjeve të ulëta. Firma, e themeluar më shumë se 200 vjet më parë, paraqiti mbrojtjen e falimentit për të arritur një marrëveshje me kreditorët e saj

Tubime masive në SHBA, amerikanët kërkojnë ligje të ashpra për armët
  • 2018-03-24

Tubime masive në SHBA, amerikanët kërkojnë ligje të ashpra për armët

Qindra mijëra amerikanë po mblidhen në tubime mbarëkombëtare në mbështetje të kontrollit më të ashpër të armëve. Marshimi për Jetët Tona është rritur nga një lëvizje që bënte thirrje për ndryshim pasi 17 nxënës u vranë nga një person i armatosur në një shkollë të mesme

Del Potro thyen magjistarin Federer dhe fiton Indian Wells
  • 2018-03-19

Del Potro thyen magjistarin Federer dhe fiton Indian Wells

Çdo magji e ka një fund madje edhe një magjistar si Roger Federer ka limitet e tij. I rilindur në moshën 36-vjeçare veterani zviceran pësoi humbjen e parë të vitit teksa u mposht nga Juan Martin Del Potro në finalen e Indian Wells  duke u ndalur pas 17 fitoresh radhazi. Edhe në këtë nd

Florida, gjenden trupat nga rrënojat e urës së shembur
  • 2018-03-18

Florida, gjenden trupat nga rrënojat e urës së shembur

Policia në Florida beson se ka gjetur të gjithë trupat e viktimave nga rrënojat e një ure këmbësorësh që u shemb javën e kaluar dhe ra mbi një autostradë të ngarkuar. Pesë trupa u nxorrën nga rrënojat të shtunën. Juan Perez, drejtor i Departamentit të Policisë së distriktit Mia

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 8 të plagosur
  • 2018-03-16

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 8 të plagosur

#td_uid_1_5aab68a91f3c7 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/florida-international-university-bridge-collapse2-ht-mem-180315_hpMain_4x3_992-80x60.jpg

Shembja e mbikalimit në Florida, 4 të vdekur
  • 2018-03-16

Shembja e mbikalimit në Florida, 4 të vdekur

Është rënduar bilanci i viktimave si pasojë e shembjes së mbikalimit, pranë Universitetit Ndërkombëtar të Floridës. Raportohet se deri më tani bëhet fjalë për të paktën 4 persona të vdekur, por autoritetet deklarojnë se bilanci për fat të keq mund të rritet. Ekipet e shpëtimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama