Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 6 të plagosur
  • 2018-03-15

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 6 të plagosur

#td_uid_1_5aaad8cd32d16 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/florida-international-university-bridge-collapse2-ht-mem-180315_hpMain_4x3_992-80x60.jpg

SHBA, nxënësit dalin në protesta kundër armëve
  • 2018-03-14

SHBA, nxënësit dalin në protesta kundër armëve

Dhjetëra mijëra nxënës e mësues në mbarë Shtetet e Bashkuara dolën në protestë sot ndaj asaj që e shohin si pasivitet nga Kongresi për të luftuar dhunën nga armët e zjarrit në Shtetet e Bashkuara. Protesta është organizuar për të përkuar me një mujorin e masakrës në shkollë

No Pic available
  • 2018-03-13

Masakra në Florida, kërkohet dënim me vdekje për Nikolas Kruz

Prokurorët e SHBA kanë kërkuar dënim me vdekje për adoleshentin e akuzuar për vrasjen e 17 bashkëmoshatarve në një shkollë të lartë në Florida muajin e kaluar. Nikolas Cruz, 19 vjeç, ka pranuar kryerjen e sulmit dhe mbi të rëndojnë 17 akuza për vrasje me paramendim. Sulmi në shkol

Masakra në Florida, Oregoni  shteti i parë në SHBA që vendos kontrollin e armëve
  • 2018-03-07

Masakra në Florida, Oregoni  shteti i parë në SHBA që vendos kontrollin e armëve

Oregoni është shteti i parë i SHBA që miraton një ligj për kontrollin e armëve pas masakrës së 14 shkurtit në Florida. Shteti i Shteteve të Bashkuara në fakt ka ndaluar blerjen dhe posedimin e armëve të zjarrit dhe municioneve për ata që kanë një histori të dhunës në familje ose

No Pic available
  • 2018-03-04

Një person vetëvritet me armë jashtë Shtëpisë së Bardhë

Një burrë ka qëlluar veten me armë zjarri jashtë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, thotë Shërbimi Sekret i SHBA. Agjentët ishin “duke iu përgjigjur raporteve të një personi, i cili supozohet se pësoi një plagë nga shkrepja e armës”, jashtë rrethimit në pjesën verio

No Pic available
  • 2018-03-03

Një njeri vetëvritet me armë jashtë Shtëpisë së Bardhë

Një burrë ka qëlluar veten me armë zjarri jashtë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, thotë Shërbimi Sekret i SHBA. Agjentët ishin “duke iu përgjigjur raporteve të një personi, i cili supozohet se pësoi një plagë nga shkrepja e armës”, jashtë rrethimit në pjesën verio

Masakra në Florida, firmat e armëve nën presion nga gjigandi amerikan i investimeve
  • 2018-03-03

Masakra në Florida, firmat e armëve nën presion nga gjigandi amerikan i investimeve

Firma më e madhe e menaxhimit të investimeve në botë po rrit presionin mbi kompanitë që prodhojnë dhe shesin armë pas masakrës në shkollën e Floridës. BlackRock Inc po konsideron t’u ofrojë investitorëve mundësinë për të mos investuar në firmat e armëve dhe po i kërkon kë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama