Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Meta: total 1000 / total_found 2765 / time 0.001 / keyword[0] florida / docs[0] 2765 / hits[0] 3761 /
Miçigan, të shtëna me armë në universitet, dy të vdekur
  • 2018-03-02

Miçigan, të shtëna me armë në universitet, dy të vdekur

Dy persona kanë humbur jetën pas të shtënave në një sallë në një sallë qëndrimi në Universitetin Qendror të Michiganit, në Mt. Pleasant. Autori i dyshuar i ngjarjes është një mashkull i zi dhe konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm, sipas deklaratës paraprake të policisë në

No Pic available
  • 2018-03-01

Donald Trump rreshtohet kundër lobit të armëve

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka habitur ligjvënësit republikanë dhe demokratë duke u thënë atyre në një transmetim të drejtpërdrejtë që të mos jenë aq të varur nga lobi i fuqishëm i armëve të Shoqatës Kombëtare të Riflit (NRA). Në një qëndrim që ecën në drejtim të ndru

SHBA, trysni ndaj ligjvënësve për të marrë masa ndaj dhunës me armë
  • 2018-02-26

SHBA, trysni ndaj ligjvënësve për të marrë masa ndaj dhunës me armë

Ligjvënësit amerikanë që kthehen në Uashington këtë javë do të përballen me trysni në rritje për të marrë masa për dhunën nga armët në Amerikë, pas një vrasjeje tjetër masive që mori jetën e 17 vetëve në një shkollë të mesme në Florida. Ditët e fundit, nxënësit amerik

NJOLLË TURPI
  • 2018-02-25

NJOLLË TURPI

Për jo amerikanët është një gjëzë kulturore, se pse mosha minimale e lejuar për të zotëruar armë gjysmëautomatike është më e ulët se mosha e lejuar për blerjen e alkoolit. Pas masakrës në një shkollë në Florida sërish përhapet thirrja për ashpërsimin e ligjeve të armëve

Ideja e Trumpit kundër dhunës, censurimi i video-lojërave dhe filmave
  • 2018-02-23

Ideja e Trumpit kundër dhunës, censurimi i video-lojërave dhe filmave

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, gjatë një takimi mbi sigurinë në shkollat amerikane të mbajtur pas masakrës në Florida, ka komentuar aspekte të ndryshme të edukimit, duke nënvizuar që sipas tij, video-lojërat dhe filmat ndikojnë mendimet, idetë dhe sjellje e të rinjve. Duhet të b

Masakra në Florida, Trump konsideron idenë e armatimit të mësuesve
  • 2018-02-22

Masakra në Florida, Trump konsideron idenë e armatimit të mësuesve

Presidenti amerikan Donald Trump, gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë me studentë të mbijetuar nga sulmi në shkollën në Parkland, duket i gatshëm për të konsideruar idenë që mësuesit, në fuknskion të një ligji, të mund të mbajnë armë. Do ta analizojmë me kujdes, – ka th

No Pic available
  • 2018-02-19

Trump përkrah përmirësimin e kontrollit të pronësive mbi armët

Presidenti i SHBA, Donald Trump, është “mbështetës” i përpjekjeve për të përmirësuar kontrollet mbi pronësinë e armëve, thotë Shtëpia e Bardhë. Ai foli me senatorin republikan John Cornyn për një projekt-ligj bipartizan që kërkon të përmirësojë kontrollet në vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama