Rezultate te kerkimit per termin: +Foggia

Meta: total 127 / total_found 127 / time 0.000 / keyword[0] foggia / docs[0] 127 / hits[0] 169 /
Zhvillimi i luftes italo-greke i vjeshtes se vitit 1940 ne kufirin Shqiperi-Greqi
  • 2010-11-30

Zhvillimi i luftes italo-greke i vjeshtes se vitit 1940 ne kufirin Shqiperi-Greqi

Pergatitja e pushtimit te Greqise nga ana e Italise fashiste Ne driten e sukseseve te Hitlerit ne rajone te tjera Mussolini formoi edhe me tej bindjen se lavdia perandorake italiane kerkonte nderhyrje ne Ballkan. Roli i Cianos ashtu si per pushtimin e Shqiperise duket se ka qene

Milanit s8217i mjafton Ibra vetem 1-1 me Lacion
  • 2010-09-23

Milanit s8217i mjafton Ibra vetem 1-1 me Lacion

Asnje fitues ne perballjen mes kryeqytetasve dhe kuqezinjve nga Milano. Megjithese me plot raste per te dyja skuadrat verdikti perfundimtar i fushes se lojes u jep nga nje pike ekipeve. Me te kenaqur vendasit qe vijojne rezultatet pozitive nderkohe qe Milani ngjitet ne kuoten e pese pikeve pas kater

No Pic available
  • 2010-09-04

Aroma e Adriatikut 100 vjet me pare

Opera Silvano e shkruar ne vitin 1895 115 vjet me pare nga Mascagni me porosi te shtepise botuese Sonsogno e cila ia kishte propozuar kompozitorit kete porosi si nje teme qe zhvillohet ne nje qytet bregdetar ku dallohet aroma e Adriatikut pas asaj rusticane te kryevepres Cavalleria Rusticana e te nj

No Pic available
  • 2010-09-02

Opera “Silvano” në odeonin e Apolonisë

Në kuadrin e festivalit “Apolonia International Festival”, në odeonin e Apolonisë, sonte do të shfaqet premiera e operës “Silvano” të kompozitorit të mirënjohur italian Pietro Mascagni. Vepra është një bashkëprodhim trepalësh shqiptaro-italiano-grek. Kjo operë do të vij premi

No Pic available
  • 2010-09-02

Aroma e Adriatikut, 100 vjet më parë

Opera Silvano, e shkruar në vitin 1895 (115 vjet më parë) nga Mascagni me porosi të shtëpisë botuese Sonsogno, e cila ia kishte propozuar kompozitorit këtë porosi, si një temë që zhvillohet në një qytet bregdetar, ku dallohet aroma e Adriatikut, pas asaj rusticane të kryeveprës Cavall

Itali, vritet në mes të rrugës, plumbat kapin dhe vajzën e saj të vogël
  • 2010-08-30

Itali, vritet në mes të rrugës, plumbat kapin dhe vajzën e saj të vogël

Itali, 29 Gusht NOA - Një grua 33 vjeçare është vrarë natën e së shtunës me të shtëna pistolete nga ana e një personi, i cili qëlloi teksa ajo po kalonte në rrugë në Cerignola, të Foggiano, në Itali. Një prej plumbave ka qëlluar dhe vajzën e saj 1 vjeçe e gjysmë, e cila

Përmbyset kamioni, bien eurot në rrugë
  • 2010-07-06

Përmbyset kamioni, bien eurot në rrugë

Foggia, (Itali) I5 korrik, NOA I plas goma dhe një kamion i blinduar që transportonte rreth dy milionë e gjysmë euro në monedha hedh poshtë ngarkesën në asfaltin e korsisë A14. Ngjarja ka ndodhur në një zonë mes Foggias dhe Cerignolas. Kanë qenë më të shpejtë sesa policia, dis