Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

No Pic available
  • 2019-02-18

Mourinho tregon kampionatin ku do donte të drejtonte në të ardhmen

Jose Mourinho vijon të jetë ende pa një skuadër në të cilën të impenjohet, edhe pse spekulimet e fundit mediatike që e projektojnë të ardhmen e tij në stolin e klubeve të mëdha europiane, nuk kanë munguar. Gjithsesi aludimet duket se nisin të marrin një trajtë më konkrete, pas kë

Basha bën mbledhje urgjente: Protestë madhështore të enjten
  • 2019-02-16

Basha bën mbledhje urgjente: Protestë madhështore të enjten

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur kolegjin e kryetarëve të degëve për protestën e së enjtes para parlamentit. Mësohet se fokusi kryesor i kësaj mbledhje është protesta e së enjtes, e cila sipas opozitës do të jetë më e madhe se ajo e ditës së sotme. Gazeta Shqip

Zgjedhja në Komitetin Ekzekutivit të UEFA-s, Duka rrëfen detaje nga gara
  • 2019-02-08

Zgjedhja në Komitetin Ekzekutivit të UEFA-s, Duka rrëfen detaje nga gara

7 Shkurt 2019, një datë historike për futbollin shqiptar. Presidenti i federatës së futbollit Armand Duka vendosi të oshte pjesë e garës për një vend në komitetin ekzekutiv të UEFA-s dhe pas një beteje të vështirë arrit të siguronte 356 vota nga 55 anëtarë të organizatës që dre

Nis Diaspora në Top Channel, një program i dedikuar vetëm emigrantëve
  • 2019-02-03

Nis Diaspora në Top Channel, një program i dedikuar vetëm emigrantëve

Emisioni më i ri i Top Channel titullohet Diaspora dhe do të transmetohet së shpejti në kanalin zyrtar në Youtube. Fokusi i saj janë shqiptarët kudo në botë. Diaspora kërkon të sjellë sa më afër emigrantët shqiptarë me vendin e tyre. Largësia kilometrike do të zerohet në Top Cha

Punë në Gjermani? Flet ekspertja: Ja si mund të kalohen
  • 2019-01-25

Punë në Gjermani? Flet ekspertja: Ja si mund të kalohen

Kërkoni punë në Gjermani? Me ligjin për fuqinë punëtore kjo do të jetë mundur, sikur të mos ishin disa pengesa. Ekspertja Carola Burkert mbi problemet e ligjit, vonesat në ambasada e punëdhënësin që mund ta lehtësojë situatën. Ligji i ri për fuqinë punëtore që miratoi kabineti g

Trump mohon se ka fshehur detaje nga takimet me Putinin
  • 2019-01-13

Trump mohon se ka fshehur detaje nga takimet me Putinin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka mohuar se ka fshehur detaje nga bisedat me presidentin rus, Vladimir Putin. Trump i bëri këto komente në një intervistë për Fox News, pasi Washington Post raportoi se presidenti ka hyrë në shumë detaje gjatë bisedave me Putinin. Duke ci