Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
No Pic available
  • 2018-01-20

SHBA: Terrorizmi jo prioritet për strategjinë e mbrojtjes

Konkurenca midis fuqive të mëdha është sipas sekretarit amerikan të Mbrojtjes Jim Mattis, kryefjala për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara. Në prezantimin e strategjisë së sigurisë kombëtare Mattis tha se Shtetet e Bashkuara po humbasin avantazhin ushtarak ndaj Kinës dhe Ru

Reforma e ujit, Bonati apel prefektëve: Administrata shembull për qytetarët
  • 2018-01-19

Reforma e ujit, Bonati apel prefektëve: Administrata shembull për qytetarët

Në kuadër të hapave që po ndërmerren për rikthimin e ligjshmërisë në sektorin e ujit të pijshëm, zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Hantin Bonati zhvilloi një takim me Prefektët e 12 Qarqeve të vendit. Bonati i njohu ata nga afër me ecurinë e deritanishme të ndërhyrjes n

Zagreb, Meta dhe Kitarovi diskutojnë për çështjen e Ballistit
  • 2018-01-12

Zagreb, Meta dhe Kitarovi diskutojnë për çështjen e Ballistit

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme ndodhet në Kroaci, ku pati edhe një takim me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarovi. E teksa Presidenca raportoi për diskutime mbi marrëdhëniet bilaterale dhe sfidat e integrimit mes tyre, duket se fokusi është vendosur edhe tek një tjetër çë

Kryeprokurorja takon përfaqësuesin e EURALIUS, Marku: Do përshpejtojmë Vetting-un
  • 2018-01-12

Kryeprokurorja takon përfaqësuesin e EURALIUS, Marku: Do përshpejtojmë Vetting-un

Prokuroria e Përgjithshme Arta Marku ka pasur një javë të mbushur me takime të rëndësishme, ku fokusi është vendour te reforma në drejtësi. Ditën e sotme Kryeprokurorja priti në një takim përfaqësuesin e misionit EURALIUS në Tiranë. Pak orë pas takimit, zyra e shtypit të Prokuror

Ministrja Gjonaj takon ish të përndjekurit: Fokusi te dëmshpërblimet
  • 2018-01-11

Ministrja Gjonaj takon ish të përndjekurit: Fokusi te dëmshpërblimet

Një përfaqësi e ish të përndjekurve politikë protestoi paraditen e sotme përballë Ministrisë së Drejtësisë, ku kërkuan informacion lidhur me dosjet e dëmshpërblimeve. Ata thanë për mediat se nuk kanë marrë asnjë nga këstet e dëmshpërblimit që i përcakton ligji. Duke kujtuar

Aksioni i pastrimit, Veliaj: Reduktuam qeset me 60 %
  • 2017-12-22

Aksioni i pastrimit, Veliaj: Reduktuam qeset me 60 %

Bashkia e Tiranës iu bashkua sot aksionit kombëtar Pastrojmë Shqipërinë që duam. Bashkia e Tiranës, Ministria e Mjedisit dhe Turizmit, Ministria e Arsimit si dhe Ministria e Arsimit, organizuan aksionin e pastrimit në aksin rrugor Qafë Kashar-Rinas ku veç përfaqësuesve të institucioneve

Rama publikon pamje nga aksioni i pastrimit (Video)
  • 2017-12-16

Rama publikon pamje nga aksioni i pastrimit (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të shtune me aksionin për pastrimin e Shqipërisë. Ai ka publikuar një video në Facebook, ku shkruan, Mirëmëngjes dhe me këtë video për aksionin e radhës në kuadrin e operacionit kombëtar të pastrimit të Shqipërisë që duam, ju ur