Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Pagat nen 30 mije leke nuk tatohen
  • 2015-08-09

Pagat nen 30 mije leke nuk tatohen

brbrQeveria terhiqet nga propozimi per shtrirjen e tatimit mbi pagat me 5 edhe ne fashen e rrogave nen 30 mije leke Ne nje deklarate per mediat zvministri i financave Erjon Luci tha se nuk do te kete asnje ndryshim ne skemen e tatimit te te ardhurave personale dhe se qeveria nuk ka patur asnje plan

Zvministri i FinancaveNuk ka ndryshim ne skemen e tatimit dhe te te ardhurave personale
  • 2015-08-09

Zvministri i FinancaveNuk ka ndryshim ne skemen e tatimit dhe te te ardhurave personale

Tirane 9 gusht 2015 NOAal- Zevendesministri i  Financave Erjon Luci nepermjet nje deklarate per shtyp ka sqaruar diskutimet e diteve te fundit ne lidhje me tatimin mbi te ardhurat personalebr br Ai ka theksuar se nuk ka ndryshim ne skemen e tatimit e te ardhurave personale dhe nuk ka asnje plan

IPA-ja, 66 milionë për Kosovën
  • 2015-08-08

IPA-ja, 66 milionë për Kosovën

Ministri për Integrim Evropian, Bekim Çollaku, dhe drejtori për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian, Jean-Eric Paquet, kanë nënshkruar Marrëveshjen Financiare Vjetore në mes të Qeverisë së Kosovës dhe Bashkimit Evropian në kuadër të Instrumentit të Asistencës së Paraanëta

Veliaj shpall parkun e tretë në Kashar: Fokusi ynë është te natyra
  • 2015-08-08

Veliaj shpall parkun e tretë në Kashar: Fokusi ynë është te natyra

Shumë shpejt Tirana do të bëhet me një "mushkëri" të tretë. Ashtu siç edhe ka premtuar gjatë fushatës elektorale, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shpallur dje pasdite liqenin e Kasharit dhe zonën përreth tij, si parkun e tretë të kryeqytetit, pasi atij të Liqenit

Erion Veliaj per Parkun e Kasharit
  • 2015-08-08

Erion Veliaj per Parkun e Kasharit

brbrTirana do te kete nje mushkeri te trete Ky eshte premtimi i kryetarit te Bashkise se Tiranes Erion Veliaj gjate prezantimit te Erin Catrit si administrator ne zonen e Kasharit Veliaj tha se ne Kashar do te ndertohet parku i trete i kryeqytetit Kryebashkiaku theksoi se fokusi i tij do te jete te